Ziņas

Izklaide

Pagājušajā gadā Valmieras Tūrisma informācijas centrā reģistrēti vairāk nekā 8000 apmeklētāju

Pērn Valmieras Tūrisma informācijas centrā (TIC) reģistrēti 8489 apmeklētāji, kas ceļojuši individuāli vai grupās, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas tūrisma projektu vadītāja Iluta Bērziņa.

Vidējais grupas lielums bija 1,47 personas. Reģistrēti 5640 informācijas pieprasījumi, no kuriem 78,2% bija Latvijas rezidentu (no tiem 73,7% valmieriešu) pieprasījumi. Klātienē apkalpoti 5028 Valmieras TIC apmeklētāji, telefoniski – 453, bet rakstiski – 160 interesenti.

Aktīvākais informācijas pieprasījums ir bijis laikā no maija līdz oktobrim ar izteiktu pieaugumu jūlijā, augustā, septembrī, un tas liecina, ka tūrisma pakalpojumu patēriņam, līdzīgi kā Latvijā kopumā, saglabājas sezonāls raksturs. Vērojama saistība starp dažādu pasākumu norisi un Valmieras TIC informācijas pieprasījumu un apmeklētāju skaita palielināšanos. Piemēram, maijā to rosināja tradicionālais aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas pasākums “Laivu maršs Abuls-Gauja”, Vidzemes uzņēmēju dienas un “Muzeju nakts”. Savukārt decembrī Valmieras TIC apmeklētāju klātienē skaitu palielināja vietējo iedzīvotāju interese par Valmieras 2015.gada kalendāru ar Valmieras skatiem, kas ir jau gadiem iecienīta dāvana.

2014.gadā gandrīz 20% Valmieras TIC informācijas pieprasītāji bija ārvalstnieki, pārstāvot pavisam 35 valstis. Pārstāvētāko valstu top desmitniekā ietilpst Igaunija (31,3%), Vācija (16,8%), Krievija (10,3%), Lietuva (5.7%), Lielbritānija (4,4%), Somija (4%), Itālija (3,9%), ASV (3,2%), Francija (3%) un Nīderlande (2,5%). Retākie viesi (0,1-1%) bija no Austrālijas, Kanādas, Ķīnas, Japānas, Indijas, Apvienotiem Arābu emirātiem, Rumānijas, Grieķijas, Slovākijas, Ungārijas, Norvēģijas un Īrijas. Ārvalstu viesu ierašanās Valmierā bija ļoti izteikta tieši vasaras mēnešos – atvaļinājumu sezonā un arī laikā pirms Ziemassvētkiem vai Jaunā gada.

Interesentu jautājumi bieži bija saistīti ar Valmieru un tās apkārtējiem novadiem, jautājot pēc ceļvežiem, kartēm (16,2%), kā arī par dabas un kultūras objektiem, aktīvās atpūtas iespējām, īpaši par velo un laivošanas iespējām (12,7%). Dažādo saimniecību vai ražotņu kā nišu piedāvājums vairāk interesēja skolēnu grupas vai ģimenes ar bērniem (1,3%). Tā kā Valmieras TIC biežākie apmeklētāji bija valmierieši, ir vērojams augsts pieprasījums arī pēc dažādiem TIC pakalpojumiem (23,3%), no kuriem pieprasītākie bija TIC rīkotie “Ceļotāju stāstu vakari”, “Tūrisma akcija” un citas tematiskās aktivitātes. Ne mazāk svarīgs iemesls apmeklēt Valmieras TIC bija iespēja izmantot internetu TIC terminālā, kā arī sadarbība ar dažādām Valmieras organizācijām. Liela interese bija arī pēc Valmieras suvenīriem ar pilsētas simboliku (28,7%) – tos iegādājās gandrīz katrs trešais Valmieras TIC apmeklētājs. Vērtējot ārvalstu viesu intereses, lielākais pieprasījums bija informācijai par apskates objektiem, ceļvežiem, kartēm, velo maršrutiem un citām. aktīvā tūrisma iespējām un Valmieras suvenīriem.

Savukārt tūrisma mājaslapas “visit.valmiera.lv” 2014.gada statistikas dati liecina, ka vortālu visvairāk lietoja cilvēki vecumā no 18 līdz 34 gadiem (60%). Informācija mājas lapā tiek publicēta četrās valodās, no kurām lasītākās bija latviešu un angļu valoda. Gada laikā augstākais lapas lietojuma pieaugums ir igauņu valodā (89%).

15 Valmieras tūristu mītņu sniegtā informācija 2014.gada laikā ļāvusi secināt, ka par 6% pieaudzis naktsmītņu noslogojums (37%), par vairāk nekā vienu diennakti pieaudzis tūristu uzturēšanās ilgums, kā arī vietējo viesu īpatsvars pieaudzis līdz 67,7%. 2014.gada augustā Valmieras naktsmītnēs bija vērojams augstākais vietējo (13,4%) un ārvalstu (13,6%) viesu īpatsvars no viesu kopskaita gadā.

Plašāka informācija, kas raksturo Valmieras TIC apkopoto statistiku par tūrisma aktivitāti teritorijā, ir pieejama vortāla “visit.valmiera.lv” sadaļā “Tūrisma statistika”.

LETA