Ziņas

Sabiedrība

Pagājušajā gadā ilgstošo bezdarbnieku skaits samazinājies par 6000 cilvēku

Pagājušajā gadā ilgstošo bezdarbnieku skaits Latvijā samazinājies par 6000 cilvēku, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.

Kopumā gada nogalē NVA bija reģistrēti 27 039 cilvēki, kuri bez darba bija ilgāk nekā gadu. NVA reģistrēto bezdarbnieku kopskaitā tas veidoja aptuveni 33%.

Vidējais bezdarba ilgums šai bezdarbnieku grupai pagājušā gada beigās bija aptuveni 2,8 gadi. To bezdarbnieku skaits, kuri pastāvīgā darbā nevarēja iekārtoties ilgāk nekā trīs gadus, pērnā gada beigās bija 12 775 jeb 15,5% no NVA reģistrēto bezdarbnieku kopskaita.

Vismazāk ilgstošo bezdarbnieku pērn bijuši Rīgas reģionā, bet visvairāk – Latgalē.

Kopumā darbā pagājušajā gadā iekārtojušies 17 852 ilgstošie bezdarbnieki, no kuriem 12 955 jeb 72,6% ieguvuši darba vietu pēc kāda NVA aktīvā nodarbinātības pasākuma pabeigšanas.

Vairāk nekā puse no ilgstošajiem bezdarbniekiem bija vecumā virs 45 gadiem, kā arī ar zemu vai vidēju izglītības līmeni. Vismazāk ilgstošo bezdarbnieku bija ar augstāko izglītību – 2 306.

Visvairāk ilgstošo bezdarbnieku vidū ir bijušie palīgstrādnieki, mazumtirdzniecības veikala pārdevēji, apkopēji, sētnieki, aprūpētāji, kurinātāji un gadījuma darbu strādnieki.

LETA