Ziņas

Sabiedrība

Pabeigti Cēsu viduslaiku pils Rietumu torņa restaurācijas darbi

Atkal gaida apmeklētājus. Cēsu viduslaiku pils Rietumu tornis ieguvis jaunu "cepuri", un tornis atkal atvērts apskatei.Foto: no cesis.lv

Pēc jumta rekonstrukcijas darbu pabeigšanas Cēsu viduslaiku pils Rietumu tornis atkal ir atvērts apskatei, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Apmeklētājiem ir pieejams torņa pagrabs un pirmā stāva telpa, bet daļu no ceļa līdz torņa jumta stāvam var mērot pa vītņu kāpnēm, kuras apmeklētājiem līdz šim nebija pieejamas. Savukārt Mestra zālē turpinās konservācijas darbi, un tā būs aplūkojama pēc darbu noslēguma šī gada rudenī.

Rietumu torņa restaurācijas un rekonstrukcijas darbi tiek veikti projekta “Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai” laikā par Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” neliela apjoma grantu shēmas “Kultūras mantojuma saglabāšana” finanšu līdzekļiem. Projekta mērķis ir nodrošināt valsts kultūras pieminekļa – Cēsu viduslaiku pils autentisku saglabāšanu un pieejamību reģiona kultūrvides dažādošanai. Projekta plānotais budžets ir 276 695 eiro, no kuriem 90,21% ir Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta ieguldījums.

Ekskursijas iespējams pieteikt Cēsu tūrisma informācijas centrā.