Ziņas

Sabiedrība

Pabeigta Valmieras grantēto ielu apstrāde ar putekļu absorbentu

Lai uzlabotu ceļu kvalitāti un novērstu grantēto ielu putēšanu vasaras sezonā, SIA “Valmieras namsaimnieks” ir pabeidzis maija sākumā sākto grantēto ielu apstrādi ar putekļu absorbentu Valmieras pilsētā.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, šogad ar putekļu absorbentu apstrādātas Valmieras pilsētas grantētās ielas ar dzīvojamo māju apbūvi 35 kilometru garumā.

Ielu apstrādei tiek izmantots tehniskais kalcija hlorīds, kas pasargā grants ielu virskārtu no pārliekas izžūšanas un virsmas putēšanas. Absorbents tiek iestrādāts mitrā grants ielas virskārtā ar kaisāmo mašīnu palīdzību.

Kā informējusi Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes ceļu būvinženiere Inese Kokenberga, putekļu absorbenta iedarbības ilgums ir līdz trīs mēnešiem. Tādēļ atkārtota ielu apstrāde lielākajā daļā pilsētas grantēto ielu vasaras sezonā netiek plānota. Taču, ņemot vērā šīs vasaras laikapstākļus, atkārtota materiāla iestrāde var būt nepieciešama ielās ar visintensīvāko satiksmi.

Plašāka informācija par ielu uzturēšanu un remontdarbiem Valmieras pilsētā ir pieejama Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas “www.valmiera.lv” sadaļā “Ielu uzturēšana un remonts”.