Ziņas

Sports

Otrais sastāvs krāj pieredzi

Vācijas pilsētā Oberhofā gluži pavasarīgos apstākļos aizvadīts Pasaules kausa izcīņas ceturtais posms biatlonā, kurā Latviju vīriešu konkurencē pārstāvēja otrais sastāvs, kurā arī priekulietis Kaspars Dumbris, kurš pirmo sezonu startē pieaugušo grupā. Dāmu grupā trasē devās arī Gerda Krūmiņa un sezonas debitante Līga Glāzere.

Ja stafetē K.Dumbrim pagalam neveicās, nācās slēpot trīs soda apļus, sprintā viņš uzrādīja labāko rezultātu starp Latvijas biatlonistiem. Pirmo šautuvi veicis bez soda apļiem, viņš atradās pat augstajā 39. vietā. Taču otrajā nācās veikt trīs soda apļus, kas finišā deva vien 74. vietu vairāk nekā 100 sportistu konkurencē, kas pie nelabvēlīgajiem laika apstākļiem nebūt nav slikts rezultāts. Kā intervijā portālam “www.esports.lv” atzīst pat K.Dumbris, startēt bijis ļoti grūti: “Sprinta sacīkstes var uzskatīt par īstu laimes spēli, jo piešaudes laikā mērķi bija tik tikko saredzami, kas apgrūtināja ieroču piešaudi. Sākoties sacensībām, trasi joprojām klāja bieza migla, bet, kad trasē bija devušies aptuveni 20 sportisti, sākās stiprs lietus, kas sāka izkliedēt miglu. Taču tajā pašā laikā pastiprinājās vējš. Arī trases stāvoklis dažādās vietās bija atšķirīgs – vietām tīrs ledus un šaura trase, bet citviet sniegs bija tā sakults, ka slēpes grima iekšā.”

Tie, kas vēroja sacensības “Eurosport” kanālā, lieliski varēja redzēt, kādos apstākļos sportistiem nācās startēt. Sniegs bija vien uz trases, dažās vietās tas bija tik plānā kārtā, ka sportisti pat lēca pāri, lai nesabojātu slēpes.

Arvien labāku sniegumu dāmu sacensībās rāda Gerda Krūmiņa, kura sprintā bija labākā no Latvijas biatlonistēm. Guļus šaujot pa nullēm, stāvus – kļūdoties divas reizes, finišā viņa uzrādīja 59.labāko laiku, kvalificējoties iedzīšanai. Tūlīt aiz viņas palika komandas līdere Madara Līduma, kurai gan nācās veikt par trim soda apļiem vairāk. L.Glāzere kļūdījās trīs reizes, bet distancē bija lēnāka un ierindojās 88.vietā. Taču iedzīšanā Gerdai tik labi vairs neveicās, jo, lai arī pirmajās divās šautuvēs pieļāva vien trīs kļūdas, tika apdzīta par apli un noņemta no distances.

Tomēr pieredze krājas, un jācer, ka Latvijas biatlona nākotne tomēr ir drošās rokās un par mūsu sportistiem vēl dzirdēsim. Šajā nedēļā Pasaules kausa nākamais posms Vācijas pilsētā Rūpoldingā. Lai arī tur esot problēmas ar sniegu, pagaidām nav ziņu, ka posms varētu tikt atcelts. Vācieši darīs visu, lai sacensības notiktu, jo biatlons ir viņu stihija. Par to liecina tas, ka Oberhofā just līdzi savējām sieviešu stafetē ieradās vairāk nekā 70 tūkstoši skatītāju.