Ziņas

Sabiedrība

Otrā vieta un divas atzinības

“Kliģenu” siltumnīcas ainavā izskatās iespaidīgi.Foto: Sarmīte Feldmane

Skatē “Gada labākā būve Latvijā 2019” no mūspuses trim finālistiem būvniecības nozares nozīmīgākajā notikumā godalgotu vietu saņēmis tikai Āraišu ezerpils apmeklētāju centrs, bet Cēsu viduslaiku pilij un zemnieku saimniecības “Kliģeni” siltumnīcām izteikta atzinība.

Āraišu ezerpils arheoloģiskā parka apmeklētāju centrs izpelnījies novērtējumu kā otrā labākā koka būve. Savukārt nominācijā “Publiskā jaunbūve-ražošanas ēka” piešķirta atzinība zemnieku saimniecības “Kliģeni” siltumnīcu pārbūvei. Atzinību saņēmusi arī Cēsu viduslaiku pilī veiktās restaurācijas posma komanda, cēsniekus izkonkurējusi Firksu-Pedvāles muiža, Stāmerienas pils jumts un fasāde, kā arī ēka Jelgavā, Vecpilsētas ielā 14.

Par 2019.gada izcilāko būvi atzīta un Lielo balvu ieguvusi kultūrtelpa “Hanzas perons” Rīgā. Šajā objektā noliktava pārbūvēta par ēku pasākumiem.

Konkursam bija pieteiktas 90 jaunbūves no visas Latvija, tajā skaitā septiņi objekti vēsturiskā Cēsu rajona teritorijā. Līdz finālam nonāca 41 objekts, tostarp arī trīs no mūspuses.

Jau tradicionāli aprīļa vidū notiek ikgadējās būvniecības projektu skates laureātu apbalvošana, tikai šogad klātienes ceremonijas vietā interesenti tika uzrunāti tiešraidē sociālajā tīklā “Facebook”.