Ziņas

Sports

Orientieristi pārved Baltijas čempionāta medaļas

Medaļnieces. Baltijas čempionātā garajā distancē medaļas izcīnīja četras mūsu puses orientieristes: Sandra Grosberga, Lauma Jānelsiņa, Leonarda Baltiņa un Kristīne Brunere. Foto: no albuma

Ar labiem panākumiem no Baltijas čempionāta orientēšanās sportā, kas notika Lietuvā, Šauļu apkārtnē, atgriezušies Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēkņi.

Šajās sacensībās Latviju pārstāvēja 61 sportists, viņu vidū seši CPSS orientieristi – Kristīne Brunere, Lauma Jānelsiņa, Rūta Dāboliņa, Leonarda Baltiņa, Jēkabs Graudums, Matīss Timer­manis -, kā arī kluba “Meridiāns” pārstāvji Sandra Grosberga un Ainārs Drozds.

Kopumā čempionāts Latvijas izlasei ļoti veiksmīgs, izcīnītas 23 medaļas, no kurām 11 zelta, gūti čempionu tituli stafetēs visās vecuma grupās, arī uzvara valstu kopvērtējumā. Latvijas Orien­tēšanās federācija norāda, ka tāds panākums Baltijas čempionātā mūsu valsts orientieristiem vēl nav bijis. Savu ieguldījumu medaļu pūrā deva arī mūsu puses sportisti.

Aizvadītais čempionāts bija pirmās starptautiskās orientēšanās sacensības Baltijā pēc vairāk nekā gadu ilga pārtraukuma. Pir­majā sacensību dienā orientieristi sacentās garajā distancē. Elites grupā dāmām pārliecinošu uzvaru guva S. Grosberga, kura 10,7 km garo distanci veica stundā, 25 minūtēs un deviņās sekundēs, tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā septiņām minūtēm. Vīriem elites grupā A. Drozds finišēja 18.vietā.

Dāmām W20 grupā sudraba medaļu izcīnīja K. Brunere, sudrabs arī L. Jānelsiņai W14 grupā, bet W18 grupā bronzas medaļu izcīnīja L. Baltiņa. W16 grupā 5. vieta R. Dāboliņai. M14 grupā 8. vieta J. Graudumam, bet M18 grupā M. Timermanim -11.vieta.

Otrajā dienā tika noskaidroti Baltijas čempioni stafetē, kur sacensības notika trijās vecuma grupās: U16, U20 un elitē. Lat­vijas orientieristi izcīnīja sešas no sešām iespējamajām zelta medaļām, kā arī vienu sudraba un divas bronzas godalgas.

Dāmām elites grupā zelta medaļa S. Grosbergai un viņas komandai, uzvara arī K. Bruneres pārstāvētajai komandai W20 grupā un W16 grupas komandai, kurā startēja R. Dāboliņa. Bronzas medaļa komandai, kurā startēja L. Jāne­lsiņa. Vēl J. Graudumam un viņa komandai 6.vieta M16 grupā, M. Timermanim un viņa komandai – 7.vieta, bet A. Drozda pārstāvētā komanda elites grupā vīriem finišēja 8.vietā.

Treneris K. Radziņš ar jauno cēsnieku sniegumu ir apmierināts: “Esam atveduši sešas medaļas, tas ir labs panākums. Pro­tams, sacensībās nebija pats spēcīgākais konkurentu sastāvs, bet apstākļi jau visiem bija vienādi. Pats pirmo reizi biju klāt šajā pasākumā, jo iepriekš man nebija audzēkņu, kuri tur startētu. Tagad varu teikt, ka treniņos ieguldītais darbs ir devis rezultātu. Audzē­k­ņiem beidzot bija iespēja piedalīties reālās sacensībās un salīdzināt spēkus ar saviem Latvijas vien­audžiem, paskatīties, kādi esam uz Baltijas valstu fona. Pirms tam Jēkabpils pusē notika atlases sacensības, tur reljefs līdzīgs tam, kur notika Baltijas čempionāts. Parasti jau atlases sacensības notiek kāda Latvijas kausa posma ietvaros, bet šogad tā nebija, tāpēc bija šāds kontroltreniņš ar sacensību pieskaņu. Turp no sporta skolas devās vien tie, kuri var iekļūt izlasē.”

Treneris ir gandarīts arī par savu audzēkņu L. Jānelsiņas un J. Grauduma parādīto sniegumu: “Jāņem vērā, ka Laumai šis ir pirmais gads U14 grupā, kas nozīmē, ka jāsacenšas arī ar gadu vecākām sāncensēm. Jēkabam vēl tikai 11 gadi, bet viņš sacentās ar 13 un 14 gadus veciem puišiem. Jau tas vien, ka viņš spēja iekļūt izlasē, parāda, ka aug labs orientierists. Turklāt stafetēs viņš startēja U16 grupas komandā, tad jau nācās sacensties ar vēl vecākiem, bet pieredzes gūšanai tas bija ļoti noderīgi.”

Pēc diviem mēnešiem Lietuvā būs Eiropas čempionāts jauniešiem, un Baltijas čempionāts labi kalpoja kā sagatavošanās posms. Pieaugušajiem Pasaules čempionāts Čehijā notiks jūlija sākumā.
Treneris cer, ka arī Latvijā drīzumā atgriezīsies orientēšanās sacensības: “Sports nav apstājies, treniņi notiek, nav tikai sacensību, bet bērniem tas ir apgrūtinoši. Viņiem vajag sacensties, tas palīdz rast motivāciju trenēties. Cerams, ka drīz ļaus rīkot sacensības, jo tās taču notiek brīvā dabā.”