Ziņas

Sports

Orientieristi atgriežas distancēs

Šveicē vakar sākās Eiropas čempionāts orientēšanās sportā, kura programmā pirmo reizi ir tikai sprinta distances. Čem­pionāts reizē būs arī sezonas pirmais Pasaules kausa posms. Sacensības ir ļoti gaidītas, jo būs pirmās starptautiskās vasaras orientēšanās sacensības kopš 2019. gada rudens.

2018. gads bija pēdējais, kad Pasaules un Eiropas čempionāti norisinājās pēc tradicionālā formāta, kad viena čempionāta laikā tika aizvadītas gan sprinta, gan meža distances. Tā vēsta Latvijas Orientēšanās federācija.

Pasaules čempionāts notika katru gadu, bet Eiropas čempionāts katru otro. No 2020. gada bija paredzēts ik gadu aizvadīt gan Eiropas, gan Pasaules čempionātu, kur viens būtu tikai meža, otrs – sprinta distancēs. Pandēmijas dēļ visi čempionāti un Pasaules kausa posmi pērn tika atcelti, tāpēc čempioni sprinta distancēs nav noskaidroti jau trīs gadus. Šī iemesla dēļ 2021. gada Pasaules čempionātam, kas jūlija sākumā notiks Čehijā, pievienotas arī sprinta distances, lai gan sākotnēji čempionāts bija plānots tikai stafetē, vidējā un garajā distancē.

Eiropas čempionātā Šveicē Latviju pārstāvēs deviņi sportisti, viņu vidū arī Sandra Grosberga un Cēsu Sporta skolas audzēkne Kristīne Brunere.

Vakar (13.05.) vakarpusē notika sacensības sprinta stafetē, kur Latvijas komandā startēja S. Grosberga, Andris Jubelis, Jānis Tamužs, Irita Puķīte. Kopumā uz starta stājās 23 komandas, Latvija startēja ar 11.numuru. Izlases dalībniekiem jau kopš marta katru nedēļas nogali tika organizēti sprinta treniņi dažādās Latvijas pilsētās, kas ļāvis aizvadīt kvalitatīvu sagatavošanās periodu.

Pirmoreiz medaļas tiks sadalītas knock-out sprintā, kurā ir četras kārtas. Kvalifikācijā, kas notiks šodien, startēs visi pieteiktie dalībnieki, sadalīti trīs starta grupās gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. 12 labākie no katras kvalificējas ceturtdaļfinālam, kas notiks rīt, tāpat arī pusfināls un fināls. Čempionāts noslēgsies svētdien ar sacensībām klasiskajā sprintā.

Latvijas izlase Šveicē ir jau kopš pagājušās piektdienas, un pēdējā spēku pārbaude bija dalība šīs valsts atklātajā čempionātā sprintā. Latvijas sieviešu izlases līdere S. Grosberga 77 dalībnieču konkurencē izcīnīja augsto sesto vietu, līderei zaudējot 59 sekundes, bet no trešās vietas īpašnieces atpaliekot 16 sekundes. Irita Puķīte ieņēma 59.vietu, Kristīne Brunere – 62. Abas šķīra tikai septiņas sekundes.