Ziņas

Sports

Olimpiskais čempions ātrākais Latvijas čempionātā un FIS rollerslēpošanā Priekuļos

Igaunijas slēpošanas leģenda – divkārtējais Olimpiskais un pasaules čempions – Andrus Vērpalu, startējot veterānu grupā, uzrādījis ātrāko laiku no visām grupām Latvijas atklātajā čempionātā 10km klasiskajā stilā ar intervālu startu distanču slēpošanas vasaras paveidā rollerslēpošanā. Tikmēr FIS sacensībās pirmo vietu ieguva Latvijas labākais junioru slēpotājs Raimo Vīgants (Madona), bet sievietēm dominēja Vērpalu vecākā meita Anete, informē Latvijas Slēpošanas federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Ar vislielāko interesi šoreiz tika gaidīts nevis FIS grupu, bet gan V40 grupas starts, jo sacensībām bija pieteicies neviens cits kā Andrus Vērpalu. Šis šobrīd 46 gadus vecajam Olimpiskajam un pasaules čempionam bija pirmais starts Latvijā. Vērpalu apliecināja, ka ir ļoti labā formā, uzrādot pārliecinoši labāko laiku ne tikai savā grupā, bet arī skaitot FIS grupas labākos – 24:28,7. Otro vietu ieguva viņa tautietis Jurijs Vahars, bet trijnieku noslēdza pagājušā gada uzvarētājs un zinošākais vīrs Latvijā slēpošanas noteikumos Mārtiņš Niklass.

FIS sacensībās diemžēl nepiedalījās Latvijas vadošie slēpotāji un pasaules rangā visaugstākās vietas no mūsējiem ieņemošie Indulis Bikše un Patrīcija Eiduka, tomēr bez godalgām sieviešu un arī uzvaras vīriešu konkurencē latvieši nepalika. Tiesa, vīriešu konkurencē šogad piedalījās tikai Latvijas pārstāvji, tāpēc citādāku iznākumu kā pilnu goda pjedestālu ar mūsējiem nevarēja nemaz sagaidīt.

Vīriešiem, kur 2,5km aplis bija jāveic 4 reizes, jau no sākuma vadībā izvirzījās vadošais juniors un pagājušā gadā tikai 1,8 sekundes lietuvietim zaudējušais madonietis Raimo Vīgants. Pērn Ziemeļeiropas čempionātā jauniešiem bronzas medaļu sprintā ieguvušais 18 gadus vecais Daiņa Vuškāna audzēknis ar katru apli savu pārsvaru palielināja un izcīnīja uzvaru, uzrādot laiku 25:11,3 un izcīnot zeltu arī V18 grupā. Par 51 sekundi viņš apsteidza biatlonistu un itin bieži slēpošanas sacensībās startējošo novadnieku Rolandu Pužuli, kurš arī pērn bija otrais no mūsējiem. Rolandam līdz 7,5km netālu atradās arī trešās vietas ieguvējs Ingmārs Briedis, kuram deficīts līdz otrajai vietai no 7 sekundēm pēdējos 2,5km pieauga līdz 19 sekundēm. Ceturtais kopējā ieskaitē bija otrs labākais V18 grupas pārstāvis Kalvis Krīgers (Madona), bet sešinieku noslēdza daugavpilietis Ronalds Krams un trešās vietas ieguvējs V18 grupā Ilvars Bisenieks (Madona).

Sievietēm, ka jau tas izpaudās ziemā un kā jau to varēja sagaidīt, arī šoreiz, pārliecinoši pirmā ar 42 sekunžu pārsvaru bija 21 gadus vecā Anete Vērpalu. Pasaules čempionāta U23 grupā sprintā 30.vietu ieguvusī Andrusa meita 5km veica 13:46,5 un atkārtoja savas tautietes, 2013.gada pasaules čempionāta 25.vietas ieguvējas sprintā Trīnes Ojastes panākumu pērn Priekuļos. Cīņā par labākās titulu Latvijas pārstāvju vidū un otro vietu kopējā ieskaitē Anda Muižniece (“Vietalva”) par 18 sekundēm apsteidza Kitiju Auziņu (Madona). Tikmēr S18 grupā aiz abām igauņu dvīņu māsām trešā bija Laura Kvāle (SS Arkādija).

Jauniešu grupās, kur sacentās Latvijas, Igaunijas un Krievijas slēpotāji, labākie no Latvijas bija pirmo vietu ieguvušie Samanta Krampe un Bruno Krampe (abi SS “Arkādija”) U14 grupā, U12 grupa uzvarētāji Marta Upmale (Cēsu pilsētas SS) un Pēeteris Lukstiņš (SS “Arkādija”), U16 grupā madonieši Niks Saulītis (3.vieta) un Kima Krūmiņa (2.vieta).

No 11.-13.augustam Madonā jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies Pasaules kausa posms rollerslēpošanā, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas čempionāta otrais posms.