Ziņas

Sports

Olimpiāde dāvā prieku

I. Bricim šī būs jau piektā olimpiāde, A. Bricei – trešā, J. Bērziņam un K. Skrastiņam – otrā, pārējie ir debitanti. Tiesa, arī J. Bērziņš iepriekšējās spēlēs bija vien kā rezervists un distancē tā arī netika. Bet šogad viņš pārliecinoši nodrošināja sev vietu olimpiskajā izlasē.

Tā kā olimpiskās spēles tomēr ir nozīmīgs notikums sporta vēsturē, arī daudzviet rajonā to sākums tika atzīmēts jo īpaši. Rajona padomē vakar godināja aizvadītā gada rajona sportistu un komandu. Šo titulu ieguva biatlonists Kaspars Dumbris un florbola komanda “Pārgauja”.

Arī vairākās skolās notika olimpiskajām spēlēm veltīti pasākumi. Raunas vidusskolas audzēkņi ziemas olimpiādes sākšanos sagaidīja sportiskā gaisotnē, un tur īpaši tika akcentēts hokejs. Skolas 5. līdz 12. klases bija sadalījušās divās komandās – a klašu un b klašu veidotās. Draudzības spēle A:B sākās pēc stundām. Vārtu gūšanā iesaistījās klašu labākie spēlētāji. Tie bija noskaidroti, ledus laukumā trenējoties sporta stundās un brīvajā laikā. Dažas dienas pirms hokeja turnīra notika arī sacensības šorttrekā.

“Raunā tā ir tradīcija, ka ziemā sporta stundas paiet uz slidām uz skolas dīķa ierīkotajā laukumā,” pastāstīja sporta skolotājs, draudzības spēļu un sacensību rīkotājs Andris Abrāmovs. Slidošana par raunēniešu ziemas sporta veidu kļuvusi objektīvu apstākļu dēļ, jo 15 gadus Raunas pakalnos nav bijis atbilstoša sniega. “Reti kuram nav savu slidu. Un ja nav, tad viens ot-ram aizdod, lai varētu iemācīties slidot. Hokeja spēles ar bumbiņu sākas jau no 2. klases,” stāsta skolotājs, kurš pats ir hokeja un futbola liels piekritējs un ar savu aizrautību iedvesmo raunēniešus – mazus un lielus. Nedēļas nogales vakaros hokeja laukumā ilgi redz degam gaismu, jo spēlētāju netrūkst.

Straupes pamatskolas bērni un pieaugušie ziemas olimpisko spēļu norisei sekos līdzi arī stundu starpbrīžos, jo uz Itāliju Latvijas komandā devusies skolas absolvente Gerda Krūmiņa. Biatlona sacensības, kur startēs Gerda, būs īpaši gaidītas. Viena no kaismīgākajām līdzjutējām būs sporta skolotāja Laura Krūmiņa, Gerdas māsa.

“Pirms pāris dienām Gerda viesojās skolā un mūsu vislabākos veiksmes vēlējumus – lai slēpes slīd un trāpīga roka šautuvē – aizveda līdzi arī plakātā ar skolu fonā un vairāk nekā simts skolēnu un skolotāju parakstiem,” pastāstīja skolotāja Elita Pakalne. “Diemžēl sacensības pagājušajā gadā tapušajā hokeja laukumā, kuram ledus cītīgi tika liets visaukstākajās dienās, jāatliek uz februāra beigām, jo ļoti daudzus vecāko klašu skolēnus

pievarējusi gripa. Straupes hokejistiem par pretiniekiem pieteikušies spēlētāji no Lēdurgas. Skolēniem ļoti patīk sporta stundas ārā, slēpojot un slidojot tās notiek jau no 1. klases. Daudzi tāpēc šoziem iegādājušies slidas.”

Straupes skolēnu izlolotajā ledus laukumā, tāpat kā Raunā, sestdienās un svētdienās ilgi ir gaišs un labi var redzēt

hokeja kaislības. Tās pārspēt varēs vien olimpiskā hokeja spēļu translācijas.