Ziņas

Izklaide

Oktobrī viesizrādēs Madonā, Valmierā un Alūksnē viesosies Dailes teātris

Oktobrī Dailes teātris dosies vairākās viesizrādēs uz Madonu, vedot izrādi “Prezentācija”, Valmieru – “Equus”, Ventspili – “Saules bērni”, bet uz Alūksni – “Preilenīte”, aģentūru LETA informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

1.oktobrī plkst.19 Paula Timrota iestudēto izrādi “Prezentācija” varēs noskatīties Madonas kultūras namā.

Izrādi raksturo tas, ka mēs visi esam spiesti pirkt un pārdot. Reizēm mums par to ir kauns – gan par to, ka pārdodam, gan par to, ka pērkam. Mēs esam iesaistīti šādās pirkšanas un pārdošanas situācijās. Vai esat kādreiz nonākuši pasākumā, kur sākumā parunājas, pēc tam dod ēst un tad mēģina jums kaut ko pārdot? Tā ir ļoti neērta situācija, jo abas puses zina, ka blefo. Katrs par to ir dzirdējis vai kaut reizi piedalījies. Šķiet, to sauc par tiešo tirdzniecību.

Izrādē spēlē aktieri Ērika Eglija, Intars Rešetins, Aldis Siliņš, Gints Grāvelis, Dārta Daneviča un Gints Andžāns.

Savukārt Valmieras drāmas teātrī 7.oktobrī plkst.18.30 Dailes teātris rādīs Pītera Šefera drāmu “Equus”. Iestudējuma režisore ir Laura Groza-Ķibere, bet lomas atveido Lauris Subatnieks, Dainis Grūbe, Juris Žagars, Indra Briķe, Kristīne Nevarauska, Ieva Segliņa, Dainis Gaidelis, Gints Andžāns un Ērika Eglija. Drāmas “Equus” pamatā ir kāda baisa reālās dzīves epizode, kuru viņam izstāstījis draugs. Taču lugā autors rada pats savu versiju, kas varētu būt izraisījis šos notikumus. Izrāde “Equus” nominēta “Spēlmaņu nakts 2015” balvai “Gada mazās formas izrāde”, izrādes režisore nominēta balvai “Gada režisors”, aktieri Grūbe, Žagars un Subatnieks – balvai “Gada aktieris”, Briķe – balvai “Gada aktrise”, Andžāns – balvai “Gada aktieris otrā plāna lomā”, Liene Grava – balvai “Gada kustību māksliniece”.

13.oktobrī plkst.19 Maksima Gorkija drāma “Saules bērni” būs skatāma Ventspils teātra namā “Jūras vārti”. Gorkijs ir viens no pasaulē pazīstamākajiem un nozīmīgākajiem krievu rakstniekiem un domātājiem. Viņa luga “Saules bērni” sarakstīta Petropavlovskas cietoksnī, kur Gorkijs nokļuva sakarā ar janvāra revolūcijas notikumiem. Tas ir dramatisks vēstījums par inteliģences pārstāvju ģimeni, kurai liktenis lēmis dzīvot grūtos pārmaiņu laikos. Režisora Dž.Dž.Džilindžera iestudētajā izrādē spēlē Juris Žagars, Ērika Eglija, Kristīne Nevarauska, Ģirts Ķesteris, Artis Robežnieks, Vita Vārpiņa, Juris Kalniņš, Edijs Zalaks, Lauris Dzelzītis, Aija Dzērve, Aldis Siliņš, Lidija Pupure, Sarmīte Rubule un Dainis Gaidelis.

Savukārt 17.oktobrī Dailes teātris viesosies Alūksnes kultūras centrā, kur plkst.16 rādīs Jukuma Paleviča joku lugu “Preilenīte”. Pirms 13 gadiem Latvijas Kultūras akadēmiju beidza Dailes teātra 8.studija. Kopš tā laika ir pagājuši gadi, un kādreizējie kursabiedri atkal satiekas Kārļa Auškāpa iestudētajā izrādē. Nesmukā, slinkā meita pret smuko, čaklo pameitu, neīstais un īstais precinieks – tas ir sens un jocīgs stāsts par cilvēku vājībām un tikumiem. Komēdijas tapšanas laiks varētu būt 19.gadsimta 90.gadi, bet pirmo reizi luga iestudēta Jaunajā Latviešu teātrī 1903.gadā. Dailes teātrī “Preilenīti” iestudējis Eduards Smiļģis 1926.gadā. Lomas izrādē atveido Lauris Subatnieks, Gints Grāvelis, Sarmīte Rubule, Aija Dzērve, Lauris Dzelzītis, Intars Rešetins, Aldis Siliņš un Āris Rozentāls.