Ziņas

Sabiedrība

Oktobrī Valmierā notiks starptautiska līmeņa konference par tūrismu

21.oktobrī Valmierā norisināsies starptautiska līmeņa konference “Pieredze, inovācijas un izaicinājumi tūrismā: globālo tendenču vietējie risinājumi”, aģentūru LETA informēja Valmieras Tūrisma informācijas centra tūrisma projektu vadītāja Anita Tīlena.

Konferencē par tūrisma un viesmīlības nozarē aktuālām tēmām diskutēs daudzi starptautiski atzīti lektori no Eiropas, kā arī eksperti no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm.

Konferences programma iezīmēs trīs galvenās pamattēmas – tendences tūrismā un zināšanu pieprasījums, tūrisma uzņēmējdarbības vide un tīklveida stratēģijas reģionālajā attīstībā, kā arī tūrisma produktu virzīšana tirgū. Saistošā stāstījumā pieredzē dalīsies trīs konferences īpašie viesi.

Tēmu Moilanens no Somijas stāstīs par publiskajiem pasākumiem un tehnoloģijām galamērķu zīmolvedības stiprināšanā. Moilanens ir viens no pasaules mēroga vietu zīmolvedības speciālistiem, grāmatas “How to Brand Nations, Cities and Destinations” autors. Viņš vadījis seminārus Eiropas Parlamentā, konsultējis veiksmīgākos Somijas kūrortus, bijis iesaistīts vairāk nekā četrdesmit pakalpojumu dizaina projektos lidsabiedrībām, prāmju līnijām, lidostām, viesnīcu ķēdēm, restorāniem, lielveikaliem un citiem klientiem.

Savukārt ar lekcijas tēmu “Mūsdienu Skandināvu virtuves manifests. Ieviešana, pieredze un zināšanu pārnese Baltijas jūras reģionā” klausītājus iepazīstinās Roskildes Universitātes goda profesors “Performance design” (izpildījuma dizaina) studiju programmā Jans Krags Jakobsens no Dānijas. Viņš ir viens no mūsdienu Skandināvu virtuves manifesta līdzautoriem, publicists un rakstnieks. 11 gadu garumā Jakobsens bijis Dānijas Gastronomijas akadēmijas prezidents. Viņš ievērību guvis ar konsultatīvo darbu gandrīz 40 gadu garumā dažādām ar komunikāciju un gastronomijas tēmu saistītām organizācijām, attīstot veselīgas ēšanas konceptu kopā ar valsts vadošajiem šefpavāriem.

Pakalpojumu dizainu tūrisma produktu veidošanā akcentēs Mario Seps no Austrijas. Seps ir Austrijas pakalpojumu dizaina konsultāciju uzņēmuma “Gastspiel” dibinātājs, Hārvarda Universitātes absolvents, aktīvs “DesignThinkers Academy Network” biedrs. Seps ir ar 20 gadu profesionālu pieredzi pakalpojumu dizaina veidošanā nelieliem uzņēmumiem un lielām starptautiskām korporācijām. Par izcilību pakalpojumu dizaina veidošanā zemo cenu aviolīnijai 2007.gadā viņš saņēmis starptautisku novērtējumu “Budgie Award” balvu par inovatīvām pieejām.

Konferencē darbs plānots arī paralēlajās sesijās, kur moderatoru vadībā noritēs diskusijas par tādiem tematiem kā inovācijas, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) risinājumi, zīmolvedība un tūrisma galamērķi, pakalpojuma dizains u.c.

Iezīmējot Rīgas-Gaujas reģionu kā titula “Eiropas gastronomijas reģions” saņēmēju 2017.gadā, īpaša uzmanība konferencē tiks veltīta arī tēmai par gastronomijas iesaisti tūrismā. Paralēlajās sesijās uzstāsies dažādi Latvijā un kaimiņvalstīs zināmi nozares profesionāļi: gastronomisko performanču aizsācēja Latvijā, TV raidījumu vadītāja Gundega Skudriņa, informācijas tehnoloģiju raidījuma “Nākotnes parks” vadītājs Reinis Zitmanis, tūrisma nozares eksperts Andris Klepers, Tartu Universitātes (Igaunija) un “Mobility Lab” lektori Reins Ahass un Anto Āsa u.c.

Tāpat arī plānota īpaši saistoša diskusija, analizējot mūsdienu Latvijas garšas un Igaunijas modernās virtuves virzienus, kur sarunā iesaistīsies Tallinas restorāna MEKK šefpavārs Rene Ūsmēss un trīs pavāru restorāna “Tam labam būs augt” šefpavārs Ēriks Dreibants.

Konferences darbs tiks organizēts divās Valmieras vietās – Vidzemes Augstskolā un koncertzālē “Valmiera”. Plašāka informācija par aktuālo programmu būs pieejama pašvaldības mājaslapā “www.valmiera.lv” un augstskolas mājaslapā “www.va.lv”.

Latvijas Tūrisma attīstības pamatnostādnēs 2014.-2020.gadam definēti Latvijas konkurētspējīgākie tūrisma veidi, kur viens no tiem ir tieši darījumu un konferenču tūrisms. Konferenci organizē Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamentu.