Ziņas

Izklaide

Oktobrī Valmierā notiks Simjūda gadatirgus

Valmieras rātslaukumā un vecpilsētas teritorijā 10.oktobrī no plkst.9 līdz 16 notiks tradicionālais Simjūda gadatirgus, kas jau no senseniem laikiem ir pēdējais lielais tirgus pirms ziemas sezonas, kad ļaudīm jāparūpējas par dažādu krājumu iegādi.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, šogad Simjūda gadatirgum aprit 20 gadi kopš tā atjaunošanas 1996.gadā.

“Simjūda gadatirgū aicināti piedalīties dažādi amatnieki un mājražotāji, kuri ar lielu gādību sarūpējuši gan pārtikas produktus, gan saimniecībā noderīgas lietas. Piemēram, tirgū būs nopērkami uz kļavas lapām cepti maizes kukuļi, mājās sieti siera rituļi un raudzēti vīni, dziednieciskas zāļu tējas un dažādi našķi – medus, rieksti, sukādes, rozīnes, ledenes un piparkūkas. Turklāt tirgus jau vēsturiski ir vieta, kur iegādāt īstas, mājās gatavotas un aromātiskas garšvielas, kas gatavošanas procesu padarīs vēl baudāmāku,” atklājusi Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Tāpat Simjūda gadatirgū ikviens varēs atrast dažādus koka amatniecības darinājumus, sākot no pavisam maziem ikdienas darbarīkiem un beidzot ar lielām dārza mēbelēm. Apmeklētājiem būs iespēja jau laikus sarūpēt Ziemassvētku pārsteigumus, jo būs plašs klāsts ar dažādām rotaslietām, veidotām no akmens, kaula, metāla, upes pērlēm un stikla, apģērba gabaliem, darinātiem no vilnas, lina un ādas, kā arī dažādu novadu keramikas izstrādājumiem un mājas interjera lietām.

“Gadatirgū būs pārstāvēta gandrīz visa Latvija, tādējādi ļaujot apmeklētājiem piedzīvot dažādu Latvijas pušu īpatnības. Piemēram, sastapsim īpaši daudz kurzemnieku, kā arī būs tirgotāji no Ogres, Bauskas, Carnikavas un citiem Latvijas novadiem. Īpaši jāuzsver Carnikavas viesi, kuri turpat uz vietas vārīs īstu nēģu zupu, kā arī ceps nēģus uz oglēm,” uzsvērusi Blūma.