Ziņas

Izklaide

Oktobrī notiks tautas ekskursija “Rudens krāsas Valmierā”

Valmierā 10.oktobrī trešo gadu norisināsies tautas ekskursija “Rudens krāsas Valmierā”, kurā piedalīsies vairāk nekā 100 tūristu no dažādām Latvijas pilsētām.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, šogad pašvaldība aicina arī veloentuziastus sajust Valmieras puses zelta rudens krāšņumu, piedaloties velobraucienā “Uz Zilokalnu pa šaursliežu dzelzceļa pēdām!”. Tā būšot iespēja uz mirkli nokļūt pagātnē, iztēlojoties kokmateriālu, papīra un pasažieru pilnus vagonus ceļā uz Ainažu ostu un atpakaļ.

Veloekskursijas laikā gids un sporta entuziasts Jānis Dainis parādīs un pastāstīs par tādiem vēsturiskiem tūrisma objektiem kā Valmieras Dzelzs tilts, Jāņparka stacija, Kocēnu stacija, Kokmuižas pils komplekss, Cimpēnu pilskalns, Mujānu viduslaiku pils Baltais tornis, Zilākalna stacija, Zilākalna autotrase un Zilaiskalns. Stāstījumus papildinās arī vietējie gidi. Ekskursijas sākums plkst.10 pie Valmieras Tūrisma informācijas centra.

Velobrauciena maršruta kopējais garums būs aptuveni 40 kilometru, tāpēc pašvaldība aicina pirms velobrauciena iestiprināties, lai brauciena laikā nenākas saskarties ar enerģijas izsīkumu. Tāpat tiek rosināts paņemt līdzi maizītes un siltu dzērienu spēku uzkrāšanai pirms došanās atpakaļceļā. Pikniku plānots rīkot Zilākalnā.

Tā kā dalībnieku skaits velobraucienā ir ierobežots, iedzīvotāji tiek aicināti laicīgi pieteikties ekskursijai, rakstot e-pastu uz adresi “tic@valmiera.lv”, zvanot pa tālruni 64 207 177 vai dodoties uz Valmieras Tūrisma informācijas centru.

Dalības maksa velobraucienā vienai personai ir 4,50 eiro. Samaksa par ekskursiju jāveic līdz 10.oktobra plkst.10 Valmieras Tūrisma informācijas centrā. Čeks jāsaglabā un pirms brauciena jāuzrāda ekskursijas vadītājam.

Velobrauciena laikā visiem dalībniekiem obligāti jāvelk ķiveres.