Ziņas

Sabiedrība

Oficiāli atklās peldsezonu un pasniegs Zilos karogus

Šodien visā Latvijā oficiāli tiek atklāta peldsezona un 19 peldvietas un jahtu ostas saņems Zilā karoga sertifikātu, aģentūru LETA informēja Vides izglītības fondā.

Šodien svinīgā pasākuma laikā tiks apbalvotas arī 2015.gada jaunās tūrisma mītnes Zaļās atslēgas ekosertifikācijas programmā. Zilā karoga un Zaļās atslēgas programmu vadītājs Latvijā Jānis Ulme iepazīstinās ar programmu jaunumiem un aktualitātēm, bet viesnīcu un pašvaldību pārstāvji dalīsies pieredzē vides iniciatīvu īstenošanā.

Zilā karoga sertifikātu šogad saņems Ventspils pilsētas peldvieta, Daugavpils Lielā stropu ezera peldvieta, Daugavpils peldvieta “Stropu vilnis”, Vakarbuļļu peldvieta Rīgā, Abragciema peldvieta, Mārtiņsalas peldvieta Kuldīgā, Radžu peldvieta Jēkabpilī, pludmale pie Liepājas stadiona un dienvidrietumu pludmale Liepājā. Sertifikātam bija pieteiktas arī vairākas Jūrmalas peldvietas – “Jaunķemeri”, “Dzintari”, “Bulduri”, “Majori” un “Dubulti”. Tāpat uz sertifikāta saņemšanu pretendē Saulkrastu centra peldvieta un Limbažu Lielezera peldvieta.

No jahtu ostām Zilo karogu saņems Liepājas jahtu centrs, osta “Marina” Pāvilostā un Kuivižu Kapteiņu osta.

Nacionālos peldvietu sertifikātus saņems Rumbulas peldvieta Rīgā un Beberliņu pludmale Liepājā.

Sertifikātu pasniegšana notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā plkst.10.30.

LETA