Ziņas

Kriminālziņas

Traģiska avārija Drabešu pagastā

Foto: Valsts policija

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 58 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Tostarp reģistrēti seši nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 19 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 10 nodarījumi pret īpašumu, kā arī seši ceļu satiksmes negadījumi. Vienā no negadījumiem saņemta informācija par diviem cietušajiem un vienu bojā gājušo. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies trīs vadītāji. Noformēti 77 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 37 bija par ātruma pārsniegšanu. Plašāk – notikumu apskatā, ko sniegusi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

Traģiska autoavārija notikusi 3.janvārī pulksten 16:47 Amatas novadā, Drabešu pagastā, kad autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) 83. kilometrā 1985.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Hyundai”, veica apdzīšanas manevru, kā rezultātā transportlīdzeklis iebrauca pretējā braukšanas joslā, kurā izraisīja sadursmi ar pretim braucošo smago automašīnu “Man” sakabē ar piekabi. Ceļu satiksmes negadījumā bojā gāja līdzbraucēja – 1947.gadā dzimusi sieviete. Ar smagiem miesas bojājumiem tuvākajā ārstniecības iestādē nogādāts 1996.gadā dzimis pasažieris, taču transportlīdzekļu vadītāju dzīvībām briesmas nedraud. Par negadījumu uzsākts kriminālprocess, policija noskaidro notikušā apstākļus.

3.janvārī pulksten 21:30 Cēsīs no kādas garāžas nozagta 1954.gadā dzimušam vīrietim piederoša automašīna “Volkswagen Golf”. Izbraucot policijas norīkojamam, automašīna tika apturēta pulksten 23:30 Torņa ielā. Izrādījās, ka transportlīdzekļa vadītājs bija alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpotajā gaisā sasniedza 2,12 promiles. Arī automašīnas pasažieriem konstatēts reibums. Spēkrats nodots īpašniekam, nav bojāts. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, kā arī policija noskaidro notikušā apstākļus.

3.janvārī pulksten 21:54  Madonā, Vestienas ielā, patrulējot policijas norīkojumam, tika apturēt automašīna “Opel Corsa”, kurai nebija valsts transportlīdzekļa reģistrācijas numura zīmes. Tās vadītājs izrādījās 2000.gadā dzimis jaunietis, kurš spēkratu vadīja bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Automašīnā arī atradās divi pasažieri – 2000.gadā dzimis jaunietis un 2001.gadā dzimis jaunietis. Noskaidrojās, ka minētā automašīna ir nozagta 1986.gadā dzimušam vīrietim. Spēkrats nodots īpašniekam. Jāpiebilst, ka visi jaunieši vairākkārt ir nonākuši policijas redzes lokā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, policija noskaidro notikušā apstākļus.