Ziņas

Sports

Novusisti sadala medaļas

Uzvarētāja. Inta Salmiņa no RaiskumaFoto: Aivis Riekstiņš

Beigušās biedrības “Sporta klubs Saulrīti” 2014.gada meistarsacīkstes novusā. Ceļš līdz medaļām nebija viegls, jo labākie noskaidrojās astoņu kārtu sacensībās. Kopumā šajā gadā pie novusa galdiem stājās gandrīz 50 dalībnieki, tai skaitā – sešas novusistes. Pēdējā kārtā no viņām gan piedalījās tikai viena – Inta Salmiņa, kura vīru konkurencē izcīnīja četrpadsmito vietu.

Vīriem pirmajā sešniekā pēdējā kārtā iekļuva – Leons Kostovs, Agris Miglāns, Dainis Ķelle, Ainārs Pēčs, Visvaldis Dumbrauskis.

Noslēgumā tika sumināti labākie vīru grupā un arī dāmu grupā. Vīriem čempiona titulu nosargāja Agris Miglāns, otrajā vietā gluži kā pērn Leons Kostovs, bet trešajā vietā kluba novusa sekcijas vadītājs Jānis Jānelsiņš. Labāko sešniekā arī Jānis Bačkins, Elmārs Antons un Visvaldis Dumbrauskis.

Dāmām labāko trijniekā Inta Salmiņa, Elīna Sirmā, Megija Ķelle, nākamajās vietās Evelīna Sirmā, Diāna Sirmā un Ināra Brante.

Uzvarētājai I. Salmiņai sporta kluba” Saulrīti” turnīrā šī bija debijas sezona, kas uzreiz atnesa uzvaru. Viņa atzīst, ka gandarījums par uzvaru, protams, ir, lai gan gribējies, lai arī dāmu grupā konkurence būtu sīvāka. Uzvara viņai bijusi nodrošināta jau pirms pēdējās kārtas. Ar savu sniegumu pēdējā kārtā novusiste nebija īsti apmierināta, iespējams, daudz spēka bija prasījis turnīrs Brenguļos, kas notika dienu iepriekš. Tur 17 dalībnieku – vīriešu un sieviešu – konkurencē I. Salmiņa izcīnīja pirmo vietu.

Ar novusu viņa nodarbojas tikai trešo gadu. I. Salmiņa

stāsta, ka šī spēle patikusi visu laiku un savam priekam ik pa laikam uzspēlēts arī agrāk: “Tad nejauši satikos ar vaidaviešiem, uzzināju, ka ir Vaidavas novusa klubs, un pirmos divus gadus darbojos tur, gūstot pieredzi. Šogad pievienojos Cēsu novusistiem. Šis ir mans vaļasprieks, bet ir patīkami spēlēt arī sacensībās. Tas uzliek citu atbildību, citu slodzi. Šajā spēlē daudz nosaka arī veiksme, gan manējā, gan pretinieka. Ar to, ka zini, kā pareizi jāizdara sitiens, vien ir par maz.”

Tieši piedalīšanās sacensībās dod tik nepieciešamās iemaņas, pieredzi, tāpēc I. Salmiņa startē dažādos turnīros. Viņa atzīst, ka treniņos nekad nevar iegūt to, ko dod sacensības. Bieži nākas spēlēt vīriešu konkurencē, arī tas esot ļoti noderīgi.

“Vīrieši spēlē nedaudz citādāk, viņi tam pieiet taktiskāk, ģeometriski precīzi visu izrēķina. Tā ir ļoti liela un noderīga pieredze, spēlējot kopā ar pieredzējušiem spēlētājiem. Ir vīri, kuri labprāt padalās spēles niansēs, un atliek tikai mācīties,” saka I. Salmiņa.

Jānis Gabrāns