Ziņas

Sabiedrība

Novadnieki turpina sniegt atbalstu ukraiņiem

DĀSNI SAZIEDOTAIS. Jaunpiebalgas un tuvējās apkārtnes ziedotāju dāsni sarūpētais sapakots, lai šodien pusdienlaikā sūtījums varētu doties ceļā.Foto: no albuma

Ukrainas iedzīvotājus, kuri cīnās par savu valsti vai dodas bēgļu gaitās, nesavtīgi turpina atbalstīt Cēsu novada iedzīvotāji.

Šodien no Jaunpiebalgas tiks sūtīts sarūpētais un sapakotais ziedojums. Kultūras nama vadītāja Egita Zariņa teic: “Atsaucība un vietējo iniciatīva ir milzīga, turklāt iesaistās ne tikai piebaldzēni, bet arī citu apkārtējo novadu iedzīvotāji un uzņēmēji. Tas patiešām ir ļoti aizkustinoši un sniedz milzīgu gandarījumu, jo nav šaubu, ka šajā laikā ļoti saslēdzamies domās, lūgšanās, sūtot stiprinājumu un atbalstot. Pakās sapakotas ne tikai mantas, bet arī visu mūsu labās domas.”

Egita Zariņa teic, ka nereti saņem jautājumus, vai ir zināms, kā sniegt atbalstu, vai tas netiek darīts, vadoties no emocijām. Viņa skaidro: “Mēs saprotam, kā to pareizi darīt, ņemam vērā visus norādījumus, ko mums devuši Latvijā esošie koordinatori, kuri arī zina, kā    visu pareizi sagrupēt pa preču grupām, sapakot. Tāpēc aicināju cilvēkus, kas var palīdzēt visu saziedoto arī pareizi sagrupēt un sapakot. Pakām tiek pievienots satura apraksts ukraiņu valodā. Ņemot vērā mūspuses iedzīvotāju lielo atsaucību, domājams, šodienas sūtījums nebūs vienīgais.”
Nepieciešamo lietu skaitā ir gan pledi, segas, guļammaisi, gan medikamenti, vīriešu apģērbs, sveces, šķiltavas, sērkociņi, higiēnas preces, autiņbiksītes, tualetes papīrs, lukturi, uzlejamā pārtika, enerģijas batoniņi.

Pieņemt ziedojumus turpina arī biedrība “Be The Light” Cēsīs, turklāt uz laiku izvieto mantas arī pagaidu noliktavā Raiņa ielā 27 (Neredzīgo kvartālā), kur visas lietas tiek noliktas tā, lai ir ērti pārskatāmas. Biedrības valdes priekšsēdētājs Gints Berneckis teic: “Te izvietojam mantas tā, lai tie bēgļi, kuri ieradīsies Latvijā – ne tikai mūsu novadā, bet jebkur Vidzemē un citviet-, varētu ierasties šeit un paņemt drēbes, apavus, higiēnas preces, autiņbiksītes bērniem un citas nepieciešamās lietas. Savukārt, tiklīdz saņemsim signālu, ka Rīgas koordinatori ņem pretī kādas noteiktas mantas, kuras vest uz Ukrainu, tā pakosim un sūtīsim prom. Paldies visiem ziedotājiem, kas ļauj šo procesu īstenot!” Biedrībai noderētu arī tukšas kastes, kurās bijuši iepakoti banāni, tās ir izturīgas un ērtas, kā arī paletes, uz kurām tiek liktas gan kastes vešanai, gan izvietošanai noliktavās.

Biedrība atgādina, ka, ziedojot drēbes, tām jābūt labā kvalitātē, izmazgātām, vislabāk iepriekš sazināties ar biedrību, lai pārliecinātos, ka ziedojums būs noderīgs, piemēram, noderīgs ir apģērbs ziemai. Biedrība plāno arī brīvdienās braukt uz vairākām vietām Vidzemē, lai mantas varētu ziedot arī tie cilvēki, kuri nevar tikt uz Cēsīm. Ar biedrību iespējams sazināties pa tālruni 29116906 (Gints).