Ziņas

Sabiedrība

Novada seniori sporto un iepazīstas

Būt aktīvam. Sporta dienā senioriem Stalbē piedāvāja dažādas nodarbes, daudzi izmantoja iespēju doties nūjošanas pārgājienā. Foto: No albuma

Stalbē senioru sporta dienā “Veseli miesā, mundri garā” sportiskās aktivitātēs laiku pavadīja ap 40 pensionāru ne tikai no Pārgaujas, arī jaunā novada kaimiņi no Priekuļiem, Cēsīm un Nītaures.

“Laiks bija labs, visiem noskaņojums aktīvs. Bija prieks satikties tik kuplā pulkā,” saka biedrības “Dzīvotprieks” vadītāja Grieta Grosberga.

Pēc iesildīšanās interesenti devās nūjošanas pārgājienā, bija gan pieredzējuši, gan tādi, kuri vēl tikai pamēģināja šo senioru iecienīto fizisko aktivitāti. Pārgājienu vadīja fitnesa trenere Rudīte Truce.

Stalbes stadionā tika spēlēts volejbols, apgūts florbols, notika nopietnas un jautras sacensības. Par visu gādāja Līga Tiltiņa un Renāte Hmeļņicka. “Tiesneši bija nopietni, punkti tika skaitīti. Uzvarētāji saņēma Noras Ķibildas – Kinnas gatavotās medaļas. Tās būs atmiņai,” pastāsta G. Grosberga.

Sporta diena noslēdzās ar kopīgu maltīti.

Sporta dienu “Dzīvotprieks” rīkoja ar pašvaldības finansiālu atbalstu, iesaistoties Sociālā dienesta projektu konkursā nevalstiskajām organizācijām. Palīdzēja pārvaldes kultūras darbinieki.

G.Grosberga pastāsta, ka projektā būs vēl divi pasākumi: Annas dienas svinēšana un senioru diena. “Annas diena mums ir tradīcija, tad garšojam jaunos kartupeļus, sveicam Annas. Šoreiz arī mācīsimies gatavot zaļos kokteiļus un pirtniece Anna Lutere stāstīs par pirtslietām. Senioru dienā brauksim uz Stalbes pagasta “Ozolkalnu” pie Svīķu ģimenes Daibē, kur svinēsim svētkus,” atklāj stalbēniete un piebilst, ka nākamajos pasākumos noteikti būs vairāk dalībnieku no citiem pagastiem. “Mēs jaunajā novadā cits citu nepazīstam, tāpēc ir svarīgas kopā sanākšanas,” stāsta G.Grosberga.