Ziņas

Sabiedrība

Novadā sakārto ūdenssaimniecību

Jāpiepalīdz arī ar lāpstu.  "Woltec" vīri Romāns Smirnovs un Aivars Dambrāns atzīst, ka objekts Liepā ir tāds pats kā citi ūdenssaimniecības projekti.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Priekuļu novada pagastos šogad notiek vērienīgi ūdenssaimniecības sakārtošanas darbi. Nupat Mārsnēnos pabeigta dzeramā ūdens un kanalizācijas sistēmas pārbūve.

“Tā ir sistēmas kompleksa pārbūve, sākot no dzeramā ūdens sagatavošanas līdz attīrīšanai. Ierīkota jauna artēziskā aka un ūdens sagatavošanas vieta, ievilkts maģistrālais ūdensvads. Rekonstruētas attīrīšanas iekārtas, kas bija būvētas padomju laikā un    paredzētas daudz lielākam kanalizācijas ūdeņu daudzumam,” stāsta pašvaldības izpild­direktors Fjodors Puņeiko un uzsver, ka tagad Mārsnēnu iedzīvotāji ir nodrošināti ar kvalitatīvu dzeramo ūdeni un tiek saudzēta vide.

Dzeramā ūdens un kanalizācijas sistēmas pārbūve pašvaldībai izmaksāja 170 tūkstošus eiro. F.Puņeiko pastāsta, ka atzīst, ka Mārsnēnos Eiropas Savienības finansējumu nevarēja piesaistīt, jo ciemā par maz ūdens patērētāju, tādēļ darbi tika veikti par pašvaldības budžeta naudu.

Plānojot budžetu, izvērtējot vajadzības un iespējas, finansējums atvēlēts ūdenssaimniecības sakārtošanai arī Priekuļos un Liepā. Liepā jau nedēļu    Valmieras firma “Woltec” veic ūdensapgādes tīklu izveidi E.Veidenbauma ielā un ceļa posmā Lodes stacija – Jaunrauna – Veselava līdz Smiltenes ielai.

“Liepā nebija spēcīgs lietus, nekas netraucē. Mēneša laikā darbs jāpabeidz,” stāsta “Woltec” santehniķis Kaspars un piebilst, ka 700 metru garumā tiek ieguldīts jauns ūdensvads.    Pašvaldībai darbi izmaksās nepilnus 40 tūkstošus eiro.

Drīzumā Priekuļos, Muižas ielā, sāksies sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve. Darbus arī veiks “Woltec”, tie izmaksās ap 80 tūkstošiem eiro.    2018 .gada šajā ielā tika sakārtota ūdensapgāde. “Līdz ar to Priekuļos visām mājām būs nodrošināti centralizētie ūdenssaimniecības pakalpojumi,” uzsver F.Puņeiko. Viņš arī pastāsta, ka darāmā netrūkst, piemēram, problēmas ir V. Skubiņa ielā, kur ūdensvadu caurules savu laiku nokalpojušas un regulāri notiek avārijas. Arī te darbi plānoti šovasar.

Ir izstrādāts projekts attīrīšanas iekārtu sakārtošanai Veselavas pagasta Bērzkroga daudzdzīvokļu mājām. “Vai to izdarīsim šogad, vēl grūti paredzēt,” teic izpilddirektors. Daudz kas atkarīgs, kā pildīsies pašvaldības budžets, cik naudas tiks saņemts no iedzīvotāju ienākuma nodokļa.

“Ir saimnieciskie darbi, kas šogad jāizdara. Izsludināti iepirkumi asfaltēto ielu seguma    atjaunošanai Priekuļos un Liepā,” piebilst izpilddirektors.