Ziņas

Sports

Novada čempionāta pārsteigumi

Pagaidām viena. Pagājušās sezonas bronzas medaļnieki "SK Fono" šogad astoņās spēlēs izcīnījuši tikai vienu uzvaru. Tā svinēta pirmā apļa pēdējā spēlē un varbūt būs pagrieziens komandas sniegumā.

Cēsu novada florbola čempionātā  pirmais aplis ir noslēdzies. Viss noritējis dinamiski, bet pats galvenais – ļoti aizraujoši. Tiesa, vēl nedaudz jāatgriežas atpakaļ, jo sacensību rīkotāji nolēma čempionvienībai “Farm Dumperi.lv Club” par pārkāpumu abos mačos piešķirt tehniskos zaudējumus. Rīkotāji skaid­ro, ka komanda, ierodoties uz spēlēm, saskārusies ar sastāva problēmām, kā rezultātā laukumā devās spēlētājs, kurš nebija iekļauts pieteikumā, tādējādi pārkāpjot čempionāta nolikumu.

Lai arī spēles notika un “Farm Dumperi.lv Club” abās zaudēja pēcspēles metienos, tiesneši otrās spēles gaitā fiksēja, ka komandas rindās ar esoša spēlētāja numuru piedalās nereģistrēts spēlētājs, un piešķīra viņam sarkano kartīti. Atlikušo maču “Farm Dumperi.lv Club” aizvadīja četru vīru sastāvā. Pēc posma noslēguma sacensību organizatori izskatīja šo epizodi un nolēma komandu sodīt ar diviem tehniskajiem zaudējumiem, rezultātā abās spēlēs “Farm Dum­peri.lv Club” piešķirts zaudējums – 0:5.

2.pamatskolas zālē notika 18 spēles, un tagad var paskatīties, kāda ir situācija pēc pirmā apļa, kad komandas aizvadījušas pa astoņām spēlēm. Tikai vienu zaudējumu pagaidām piedzīvojuši “Einšteins” spēlētāji, un tas notika aizvadītās nedēļas nogalē, kad ar 5:6 nācās atzīt komandas “Amata” pārākumu. “Einšteins” komandai arī iespaidīga gūto un zaudēto vārtu attiecība 37:11 un šobrīd samērā droša pirmā vieta.

Vērts atzīmēt, ka “Amata” pirmajās četrās spēlēs piedzīvoja zaudējumus, bet pēdējās četrās aizvadītās nedēļas nogalē laukumu atstāja kā uzvarētāji. Līdztekus jau minētajām uzvarām viņi pēcspēles metienos pieveica “SK Fono” (3:2) un “Maribu” (4:3), kā arā ar 4:2 pārspēja Brenguļu komandu. Tiesa, turnīra tabulā Amatas florbolistiem tikai sestā vieta.

Neraugoties uz diviem tehniskajiem zaudējumiem, “Farm Dumperi.lv Club” pēdējās četrās kārtās guva trīs uzvaras, pakāpjoties uz 2.vietu turnīra tabulā. Tikai par punktu atpaliek “Au­ciems” un “Brenguļi”, vēl par punktu mazāk komandai “Maribu”. Divus punktus no “Maribu” atpaliek “Amata” un “FYA Shots”, bet turnīra tabulu noslēdz “SK Fono” un “OSR”, kam pa pieciem punktiem.
Redzot komandu līdzvērtīgo sniegumu, pirmā apļa blīvos rezultātus, kaut vai to, ka četrām komandām ir četras uzvaras un četri zaudējumi, var teikt, ka visas svarīgākās spēles vēl priekšā un nav prognozējams, kāda būs turnīra tabula pēc otrā apļa, kad kļūs zināmi izslēgšanas spēļu pāri.

Ļoti blīvi rādītāji arī rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Pa 11 punktiem ir trim spēlētājiem: Mikuss Vēlme (“Brenguļi”; 7 vārti + 4 piespēles), Gatis Grāvelis (“Auciems”; 5+6), Kaspars Malojlo (“Farm Dumperi.lv Club”; 3+8). Vēl trīs spēlētāji iekrājuši desmit punktus: Andris Rodionovs (“Einšteins”; 7+3), Mikus Ikers (“Maribu”; 7+3) un Jānis Bērziņš (“Brenguļi”; 4+6).