Ziņas

Sabiedrība

Notiks Zemessardzes veterānu apvienības 5.gadadienas konference

Madonas novadā, pulkveža Oskara Kalpaka dzimtas mājās “Liepsalas”, notiks Zemessardzes veterānu apvienības 2.konference “Zemessardzes veterānu apvienība – 5 gadi”, aģentūru LETA informēja Zemessardze.

Konferencē piedalīsies Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Andrejs Panteļējevs, Zemessardzes komandiera pienākumu izpildītājs pulkvedis Imants Ziediņš, Ošupes pagasta pārvaldes priekšnieks Aigars Šķēls, Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks.

Zemessardzes veterānu apvienības priekšnieks majors Ilgvars Baumanis prezentēs Zemessardzes veterānu apvienības paveikto laikā no 2013.līdz 2016.gadam, kam sekos veterānu apbalvošana. Konferences gaitā muzikālo priekšnesumu sniegs arī Zemessardzes orķestris.

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Jaunsardzes nometni, piemiņas brīdi un piedalīties ziedu nolikšanas ceremonijā pie pulkveža Kalpaka kapa Visagala kapos, kā arī Ticības liesmas aizdegšanas pasākumā.

Zemessardzes veterānu apvienība dibināta 2011.gada 23.novembrī, un tajā uzdevumu izpildi sāka un arī realizēja zemessargi, kuri ir atvaļināti maksimālā vecuma vai veselības stāvokļa dēļ. Apvienība tika dibināta ar mērķi nezaudēt saikni ar Zemessardzi un Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienībām. Kopumā šajā apvienībā darbojas 1000 aktīvākie un patriotiskākie atvaļinātie zemessargi un karavīri.