Ziņas

Uzņēmējdarbība

Notiks semināri par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu

Četrās Vidzemes pilsētās – Siguldā, Salacgrīvā, Valmierā un Madonā – 8.novembrī un 9.novembrī notiks Ekonomikas ministrijas un Attīstības finanšu institūcija “Altum” organizēti semināri par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēkās un pieejamo valsts atbalstu, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Urpena.

Uz semināriem aicināti pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uzņēmumu pārstāvji, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vecākie,

Seminārā “Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana. Nosacījumi, renovācijas process un kvalitāte” klātesošie varēs uzzināt par ES fondu atbalsta programmas “Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamās ēkās” nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, lēmuma pieņemšanas procedūru, kā arī ES līdzfinansējuma saņemšanu. Seminārā piedalīsies arī banku pārstāvji, kas informēs par kredīta saņemšanas nosacījumiem.

8.novembrī semināri notiks plkst.11 Siguldā un plkst.17.30 Salacgrīvā, bet 9.novembrī plkst.11 Valmierā un plkst.17.30 Madonā.

Vienlaikus 9.novembrī plkst.11 Valmieras Biznesa inkubatora telpās (Purva iela 12, Valmiera ) Ekonomikas ministrija un Labklājības ministrija organizē semināru “Būvniecības process un vides pieejamība”. Dalībai seminārā tiek aicināti Latgales reģiona būvvalžu eksperti.

Pērnā gada 15.martā Ministru kabinets apstiprināja jauno atbalsta programmu energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās. Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai laika periodā no 2016. – 2023.gadam būs pieejami vairāk kā 166 miljoni eiro. Jaunās programmas ietvaros plānots atbalstīt aptuveni 1700 ēku atjaunošanu, sniedzot iespēju gandrīz 13,5 tūkstošiem ģimeņu sasniegt būtisku enerģijas ietaupījumu.