Ziņas

Sabiedrība

Notiks pasākums “Drošs, vesels un radošs Valmierā”

Atzīmējot Pasaules dienu bez tabakas un Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, šodien no plkst.13 līdz 15 pie Valmieras Kultūras centra norisināsies pasākums bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem “Drošs, vesels un radošs Valmierā”, kuru organizē Valmieras jaunatnes centrs “Vinda” sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta jaunatnes Valmieras nodaļu, Valmieras Jauniešu domi, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkni un Prevencijas grupu, Valmieras Kultūras centru un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, pasākuma mērķis ir nodrošināt informācijas izplatīšanu, konsultāciju sniegšanu bērnu tiesību aizsardzības un likumīgo interešu ievērošanas jomā, izglītot sabiedrību par smēķēšanu kā vienu no izplatītākajiem veselības riska faktoriem, vienlaikus aktualizējot veselīga dzīvesveida un lietderīga brīvā laika nozīmi, īpaši bērnu un jauniešu vidū, kā arī informēt par drošību.

Pasākuma laikā norisināsies akcija “Mainu cigareti pret…”. Jaunieši aicinās smēķējošos nodzēst savu cigareti un apmainīt to pret konfekti, vēršot uzmanību uz informatīvajiem plakātiem, kuros atspoguļota smēķēšanas bīstamība un graujošā ietekme uz veselību. Šāda veida akcija Valmierā ir organizēta arī citus gadus.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iepazīties un nofotografēties kopā ar Valsts policijas tēliem Runci Rūdi un Bebru Bruno, kā arī risināt krustvārdu mīklu, kurā ietverti jautājumi par bērnu drošību. Tāpat plānoti arī Valsts policijas koledžas tuvcīņas paraugdemonstrējumi un iepazīšanās ar policijas palīgiem – suņiem.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciālisti ikvienam interesentam sniegs konsultācijas bērnu tiesību aizsardzības jautājumos un likumīgo interešu ievērošanas jomā.

LETA