Ziņas

Sports

Notiek individuālie treniņi

Jau oktobra vidū atkal apstājās Latvijas sporta dzīve, arī visas sacensības basketbolā, izņemot starptautiskās un spēcīgākās līgas mačus. Komanda BK “Cēsis/ Cēsu Sporta skola” sezonā paspēja aizvadīt vien dažas spēles.

Atjaunotajā Latvijas Kausa izcīņā pirmajā kārtās abās spēlēs tika pārspēta Krāslavas komanda 91:77 un 96:77, kas deva tiesības cēsniekiem piedalīties otrajā kārtā. Diemžēl tieši dienu pirms pirmās spēles pret Limbažu komandu tika izsludināts lielais pārtraukums.

Savukārt Reģionālajā basketbola līgā komanda paspēja aizvadīt tikai vienu spēli, savā laukumā ar 83:51 pārspējot “Rugāju SC” basketbolistus.

Šobrīd visi ir gaidīšanas režīmā, jo nav zināms, kad varēs atsākt pilnvērtīgus treniņus un spēles, ārkārtējās situācijas noteikumi neļauj komandām trenēties kopā, toties to var darīt individuāli. Kā stāsta Cēsu komandas galvenais treneris Vladimirs Kiseļovs, darbs notiek, ievērojot noteikumus, treniņā var būt treneris un viens spēlētājs: “Esam divi treneri, katrs ar vienu spēlētāju varam strādāt. Katram atvēlam aptuveni 30 minūtes, tad divu stundu laikā ar astoņiem spēlētājiem sanāk padarboties. Ar spēlētājiem esam vienojušies, ka viņi paši cenšas uzturēt fizisko formu, bet individuālajos treniņus strādājam pie metieniem, dribla, lai nozaudētu bumbas sajūtu. Protams, tos nevar saukt par pilnvērtīgiem treniņiem, trūkst komandas sadarbības veidošanas, kombināciju gatavošanas, bet visām komandām jau situ­ācija vienāda.”

Šobrīd nevienam nav skaidrības, kad atsāksies sezona, bet V. Kiseļovs stāsta, ka līdz ar ierobežojumu beigām spēles tūlīt neatsāksies: “Man bija saruna ar Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu, un viņš norādīja, ka vismaz desmit dienas no brīža, kad ierobežojumi tiks atcelti, nenotiks nekādas spēles, lai komandas var sagatavoties. Tad rīkosim vairāk un intensīvākus treniņus, lai iespējami labāk atgūtu komandas sadarbību.”