Ziņas

Izklaide

Notiek atjaunotais Simjūda gadatirgus

Šodien no plkst.9 līdz 16 Valmieras rātslaukumā un vecpilsētā 22.reizi notiks atjaunotais Simjūda gadatirgus, kas vēsturiski bija pēdējais lielais tirgus Vidzemē pirms ziemas, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Zane Bulmeistere. No plkst.11 līdz 14 tirgū notiks dažādas atrakcijas. Būs iespēja redzēt Liepājas cirku, kas Valmierā viesosies ar retro velosipēdiem, piedalīties svarcelšanas, skriešanas ar spaiņiem sacensībās. Tirgū uzstāsies orķestris “Signāls”, folkloras kopa “Mežābele” un vokālais ansamblis “Trīnes”.

“Pirms vairākiem gadsimtiem par Simjūdu teica, ka tas ir lielākais tirgus Ziemeļvidzemē pirms ziemas atnākšanas. Arī šodien varam tam piekrist. Tirgus ir iekļauts tūrisma firmu ekskursiju maršrutos. Katru gadu redzam, ka apmeklētāju rindas kuplina, par piedāvājumu priecājas, lustēšanos izbauda un labprāt Valmierā dienu pavada ne tikai kaimiņi no Igaunijas un Lietuvas, bet arī tūristi no Meksikas, Portugāles u.c. Simjūds ir rudens tirgus bagātība, satikšanās un lustēšanās,” stāsta Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

No plkst.6 līdz 17 visa veida transporta kustībai būs slēgta Rīgas iela posmā no Katrīnas ielas līdz Lāčplēša ielai, kā arī Lāčplēša iela posmā no Rīgas ielas līdz Ziloņu ielai. Tāpat slēgtas būs Pilskalna iela, Bruņinieku iela, Tērbatas iela posmā no Raiņa ielas līdz Strauta ielai, kā arī Raiņa iela posmā no Beātes ielas līdz Tērbatas ielai.

Satiksmes ierobežojumi radīs izmaiņas arī sabiedriskā transporta kustībā. Autobusi virzienā uz Rūjienu, Valku, Burtniekiem (caur “Pidriķi”) un Ēveli tiks novirzīti pa apbraucamo ceļu. Pasažierus apkalpos pilsētas autobusu pieturās. Valmieras pilsētas 3., 5. un 9.maršruta autobusi kursēs pa Rīgas, Andreja Upīša un Rubenes ielām. Valmieras pilsētas 9.maršruta autobuss pasažierus neapkalpos autobusu pieturās “Kultūras centrs”, “Galerija Valleta”, “Tirgus” un “Apgabaltiesa”.

Tirgus Valmierā noticis jau kopš viduslaikiem līdz ar Sv.Sīmaņa baznīcas uzcelšanu un tas parasti arī ticis rīkots blakus baznīcai 28.oktobrī. 1940.gadā viduslaiku tradīcija tika aizliegta, bet pirms 22 gadiem Valmieras muzejs tirgus rīkošanu atjaunoja.