Ziņas

Sabiedrība

Noslīkst Gaujā

Pēc trīs dienu ilgiem meklēšanas darbiem Pārgaujas novadā no Gaujas pie Ķūķu klintīm pagājušajā nedēļā izcelts noslīcis cilvēks, Grieķijas pilsonis.

Valsts policijas Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Māris Reķis pastāstīja, ka meklēšana noritējusi ļoti intensīvi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ūdenslīdēji pārmeklējuši plašu teritoriju, par meklēšanas gaitu interesi vairākkārt izrādījis Grieķijas vēstnieks Latvijā.

Sākotnēji sabiedrībā izskanēja informācija, ka šis cilvēks nav noslīcis, bet pazudis, taču Valsts policija šīs runas noraidīja. Pie upes bijuši divi cilvēki, palikušais stāstījis, ka centies slīkstošo glābt, taču tas nav izdevies. Tāpēc atkritušas jebkuras citas iespējas un meklēšanā iesaistīti VUGD ūdenslīdēji.

“Kādā brīdī izskanēja informācija par iespējamu vardarbību, tad arī policija veica savas darbības, taču tas neguva apstiprinājumu. Galvenais meklēšanas darbs bija ūdenslīdējiem, ņemot vērā Gaujas specifiku, meklēšana ilga trīs dienas, vien tad noslīkušais tika atrasts. Upe tika pārmeklēta ļoti plašā teritorijā uz leju no notikuma vietas, tomēr izrādījās, ka upe noslīkušo “paslēpusi” turpat pie klintīm aptuveni deviņu metru dziļumā,” stāsta M. Reķis.

Pēc noslīkušā izcelšanas ierosināta krimināllieta, tiks veikta tiesu medicīnas ekspertīze, lai pārliecinātos, ka tiešām nav notikusi vardarbība, taču esošā informācija liecinot, ka šis bijis tikai nelaimes gadījums.