Ziņas

Izklaide

Noslēgusies Valmieras muzeja Izstāžu zāles atjaunošana

Šonedēļ, 3.martā, ar trim izstādēm atklās Valmieras muzeja Izstāžu nama atjaunotās telpas, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas domes pārstāve Zane Bulmeistere.

Valmieras muzeja Izstāžu nama 1. un 2.stāvs kopš janvāra bija slēgts remontdarbu dēļ. Remontdarbi izmaksāja 12 410 eiro, un tos veica būvfirma SIA “Ekers”.

Izstāžu nams ir atvērts kopš 2005.gada maija. Telpas ekspozīciju maiņu procesā bija nolietojušās, tāpēc tika veikts kosmētiskais remonts – aizdarītas plaisas, kas radušās, klimatisko apstākļu rezultātā ēkai nosēžoties, atjaunots sienu krāsojums, grīdas lakojums, kā arī bojātās būvdetaļas.

Itāļu izcelsmes fotogrāfa Lukas Berti melnbalto fotogrāfiju izstāde “Cilvēks un daba Latvijā” ir stāsts par četriem Latvijas reģioniem, dokumentējot lauku vidi ar tās cilvēkiem un ainavu.

Latvijas Arhitektūras muzeja izstāde “Nordic ID” ir par Ziemeļvalstu laikmetīgo arhitektūru – ko šodien nozīmē ziemeļu identitāte un kā tā atspoguļojas arhitektūrā. Savukārt Agneses Lipingas lielformāta gleznās, kas būs skatāmas izstādē “Saules nakts”, valda krāsas un dzīvesprieks.

Valmieras muzeja Izstāžu nama 1. un 2.stāva zālēs un ēkas cokolstāvā gadā tiek iekārtotas 20–26 ekspozīcijas, aicinot aplūkot glezniecības, tēlniecības, tekstila un lietišķās mākslas kolekciju izstādes un Valmieras muzeja krājuma eksponātus.