Ziņas

Sabiedrība

Noslēgusies spēle “Eiropas Pieccīņa”

Valmieras pilsētas svētku ietvaros noslēgusies spēle “Eiropas Pieccīņa”, kas kopš maija beigām norisinājās piecās Latvijas pilsētās: Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Cēsīs, Valmierā un virtuālajā vidē. Spēles ietvaros, iepazīstot pilsētas, baudot svētkus un cīnoties par vērtīgām balvām, zināšanas Latvijai un Eiropai nozīmīgos jautājumos pārbaudīja 1018 individuālie dalībnieki un komandas.

Valmierā uzvarēja komanda Briseles Kāposti, balvā saņemot 700 EUR, 2. vietu un 400 EUR ieguva komanda a-eiropa, bet 3. vietu un 300 EUR izcīnīja Edgars Klētnieks. Katra posma rezultāti apskatāmi arī interneta vietnē www.eiropas5cina.lv sadaļā TOP.

Komanda Briseles Kāposti astoņu cilvēku sastāvā ar panākumiem startēja visos spēles posmos un uzsvēra: “Mums patika piedalīties Eiropas Pieccīņā, jo papildus iespējai biežāk satikties ar draugiem un labi pavadīt laiku, mēs vairāk uzzinājām par jautājumiem, ar kuriem ikdienā saskaramies tikai virspusēji.”

Īsākais laiks atbilžu sniegšanai komandām bija nepieciešams Kuldīgā par 35 digitālās Eiropas jautājumiem – vidēji 6,2 minūtes. Sarežģītāk bija tikt galā ar Valmieras tēmu par nodarbinātību, izaugsmi un inovācijām, dalībniekiem vajadzēja vidēji 7,9 minūtes, lai atbildētu uz 35 jautājumiem.

245 dalībnieki iesaistījās Virtuālajā Pieccīņā, vienlaicīgi gatavojoties arī klātienes sacensībai. Savukārt vislielākā interesi par dalību pilsētas spēlē bija Jēkabpilī, kur cīņā iesaistījās 188 komandas.

Eiropas Pieccīņa bija veidota tā, lai būtu interesanti piedalīties gan jauniešiem, gan senioriem, gan cilvēkiem, kas ikdienā aizraujas ar prāta spēlēm, gan tiem, kas priekšroku dod aktīvai atpūtai. Spēles ietvaros dalībniekiem pilsētvidē bija jāatrod norādītie kontrolpunkti, jārisina rēbusi un testi, jāveic matemātiski aprēķini un jāatpazīst simboli un attēli.

Valmieras tēma Atvērtā Eiropa bija veltīta nodarbinātībai, izaugsmei un inovācijām. Saskaņā ar Kantar TNS pētījumu datiem 67% Latvijas iedzīvotāju Eiropas Savienība galvenokārt nozīmē brīvas ceļošanas, mācību un darba iespējas jebkur Eiropas Savienībā.

Eiropas Pieccīņu organizēja Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Pilna servisa pasākumu aģentūru Pareizā ķīmija.