Ziņas

Sabiedrība

Noslēgusies LLU Cēsu novadā esošās mācību bāzes “Dāvida dzirnavas” labiekārtošana

Rudenī noslēgusies Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Cēsu novadā esošās mācību bāzes “Dāvida dzirnavas” labiekārtošana, kuras gaitā veikti dažādi būvniecības darbi, aģentūra LETA uzzināja universitātē.

Turpmāk studentiem prakšu laikā būs brīvāk pieejami dažādi bāzes objekti – dzīvojamie vagoniņi un vasaras nojume, kā arī vieglāk sasniedzama pati bāze.

Līdz šim LLU mācību bāzē “Dāvida dzirnavas” nebija ne gājēju celiņu, ne piebraucamā ceļa, kas apgrūtināja piekļūšanu tai. Labiekārtošanas laikā tika veikta nogāzes nostiprināšana un izbūvētas koka kāpnes, lai no bāzes varētu nokļūt uz ceļa, izbūvēts piebraucamais ceļš 170 metru garumā, gājēju celiņi bāzē un atjaunota tualete.

Darbus veica SIA “TelPro” par 29 320 eiro lielu līgumsummu.

“Dāvida dzirnavas” ir LLU īpašumā esoša mācību bāze Vaives pagasta Cēsu novadā, kurā Lauksaimniecības un Lauku inženieru fakultāšu studenti vasaras periodā veic praksi studiju kursā “Augsnes zinātne”.

Teritorijā vērojamas unikālas augsnes pazīmes, kas nav atrodamas visā Latvijā, līdz ar to studenti gūst padziļinātu priekšstatu ne tikai par augsnes izpētes metodiku, bet arī īpašiem augsnes slāņiem, skaidroja LLU.

Patlaban bāze ir ieziemota līdz 2015.gada vasarai, kad tajā atkal atsāksies augsnes zinātnes prakses.

Mācību bāzes labiekārtošanas darbi veikti Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta “LLU mācību infrastruktūras modernizācija” ietvaros, kas paredz uzlabot LLU augstākās izglītības programmu kvalitāti un pieejamību visām sabiedrības grupām, modernizējot infrastruktūru un nodrošinot studiju procesu ar mūsdienu prasībām atbilstošām iekārtām un aprīkojumu.

LETA