Ziņas

Sabiedrība

Noslēgs vienošanos par Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes organizēšanu Valmierā un Cēsīs

Nākamnedēļ, 13.novembrī, Vidzemes Olimpiskajā centrā tiks noslēgta vienošanās par 2015.gada Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes organizēšanu Valmierā un Cēsīs.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna, sadarbības līgumu par olimpiādes organizēšanu parakstīs Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde nākamgad plānota no 3. jūlija līdz 5.jūlijam. Tās ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus olimpiskajos sporta veidos. Vienlaikus sportisti sacenšas par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes olimpiādē.

Ņemot vērā olimpiādes vērienu un prasības, ka vismaz 65% no programmā iekļautajiem sporta veidiem jānotiek pašvaldības teritorijā vai to pašvaldību teritorijā, kas robežojas ar olimpiādes rīkotājām, Valmieras pilsētas un Cēsu novada pašvaldība vienojušās kopīgai olimpiādes organizēšanai.

Valmierā, Cēsīs un pilsētām blakus esošajās pašvaldībās notiks 83% no olimpiādes programmā iekļautajiem sporta veidiem. Valmierā norisināsies badmintons, bokss, futbols, golfs, handbols, jātnieku sports, peldēšana, regbijs, BMX, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, mākslas vingrošana un volejbols, savukārt Cēsīs – basketbols, cīņa, džudo, galda teniss, loka šaušana, paukošana, kalnu velosipēdistu sacensības, šosejas riteņbraukšana, taekvondo un teniss.

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde notiek reizi divos gados. 2013.gadā tā norisinājās Ventspilī, 2011.gadā – Jūrmalā, bet 2009.gadā olimpiādes dalībniekus uzņēma Valmiera.

LETA