Ziņas

Sabiedrība

Noslēdzas pasažieru pārvadājumu tarifu izlīdzināšanas pirmais posms

Šodien stāsies spēkā jaunie tarifi AS “CATA” apkalpotajos maršrutos bijušajā Cēsu rajonā, tādējādi būs noslēdzies tarifu vienādošanas pirmais posms, kas pārsvarā nozīmē augstākas braukšanas maksas īsos brauciena maršrutos, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijā (ATD).

Autotransporta direkcija turpina pārrunas ar pasažieru pārvadātājiem par abonementa biļešu metodikas principiem, lai līdz ar tarifu vienādošanas pirmā posma noslēgšanos tās varētu pakāpeniski ieviest visu pasažieru pārvadātāju apkalpotajos maršrutos.

Bijušajā Cēsu rajonā, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina “CATA”, minimālā braukšanas maksa nemainīsies. Braucot attālumu, kas garāks par septiņiem kilometriem, brauciena maksa pieaugs ne vairāk kā par 20%.

Šodien, kad jaunie tarifi stāsies spēkā “CATA” apkalpotajos maršrutos, tarifu vienādošanas pirmais posms būs noslēdzies. Lielākajā daļā Latvijas teritorijas tarifi jau šogad tiks pilnībā izlīdzināti, tādējādi otrajā un trešajā tarifu vienādošanas posmā – nākamajā un aiznākamajā gadā – izmaiņas skars vairākus novadus Latgales plānošanas reģionā, kā arī Pierīgā.

Lai piesaistītu iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus regulāri, reģionālo pārvadātāju apkalpotajos maršrutos tiks ieviestas abonementa biļetes, tādējādi pasažieri par braucienu varēs maksāt lētāk. Plānots, ka līdz 2016.gada 1.maijam visu pasažieru pārvadātāju apkalpotajos maršrutos pakāpeniski tiks ieviesti no diviem līdz septiņiem abonementa biļešu veidiem. Vairāki pārvadātāji regulārajiem pasažieriem šādu iespēju piedāvā jau šobrīd.

Reģionālo vietējo maršrutu tarifu vienādošana tika uzsākta, lai ikviens pasažieris neatkarīgi no atrašanās vietas maksātu pēc vienādiem principiem, lai pasažieri iepriekš varētu paredzēt, kāda būs sabiedriskā transporta biļetes cena, braucot konkrētu attālumu, kā arī tādēļ, lai varētu ieviest papildu bonusus – abonementa biļetes, braukšanas maksas atlaides skolēnu pārvadājumiem un vienotās biļetes.