Ziņas

Sabiedrība

Noslēdzas balsošana par aizvadītā gada labāko kooperatīvu

Šodien ir pēdējā diena, kad Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) rīkotajā konkursā var nobalsot par 2015.gada labāko lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvu, aģentūru LETA informēja LLKA pārstāvji.

Labākie lauksaimniecības kooperatīvi tiks noteikti trīs grupās – lielie, vidēji lielie un mazie kooperatīvi, ņemot vērā to gada apgrozījumu. Ar sabiedriskā balsojuma palīdzību tiks noteikts gada labākais kooperatīvs, savukārt nozares ekspertu žūrija noteiks uzvarētāju nominācijā “Gada kooperatīvs izaugsmē”.

Plānota arī nominācija “Gada kooperatīvs izaugsmē”, kurā nozares ekspertu žūrija kooperatīvus izvērtēs pēc 2015.gada ekonomiskajiem rādītājiem, piešķirot laureāta statusu visveiksmīgāk strādājošajam kooperatīvam.

Pēc rezultātu apkopošanas laureāti tiks apbalvoti 29.janvārī Bīriņu pilī.

Kā norādīja LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, balsošana par labāko lauksaimniecības vai mežsaimniecības kooperatīvu ir indikators, kurš konkursa noslēgumā atspoguļo kooperatīva un tā biedru darbību un aktivitāti ikdienā.

Konkurss šogad tiek rīkots piekto reizi, un tas kļuvis par gaidītu notikumu Latvijas lauksaimnieku vidū. Pērn labākā kooperatīva titulu ieguva piensaimnieku kooperatīvs “Straupe”, kam piešķīra augstāko atzinību nominācijā “Gada kooperatīvs izaugsmē”, kā arī nominācijā “Gada uzticamākais kooperatīvs”. Par labāko kooperatīvu Kurzemē atzina graudkopības kooperatīvu “Durbes grauds”, par labāko Latgalē – piensaimnieku kooperatīvu “Viļāni”, par labāko Vidzemē – graudkopības kooperatīvu “Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība”, bet par labāko Zemgalē – graudkopības kooperatīvu “Latraps”.

LLKA dibināta 2002.gada 12.aprīlī. Tajā apvienojušies 52 dažādu nozaru lauksaimniecības kooperatīvi, tostarp “Latraps”, “Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība”, “Piena ceļš” un “Trikāta KS”. LLKA kopš tā dibināšanas vada Jansons.