Ziņas

Sports

Noskaidroti uzvarētāji Cēsīs un Amatas novadā

Labākie. Amatas novada kausa izcīņā pludmales volejbolā ceļojošo kausu izcīnīja visas sezonas līderi “SK Fono” - Jānis Rukmanis (no labās) un Valters Šķēle.Foto: no albuma

Beigušies divi mūsu puses pludmales volejbola čempionāti, kas ilga vairākos posmos visas vasaras garumā. Noskaidroti gan Amatas novada kausa ieguvēji, gan Cēsu atklātā čempionāta uzvarētāji.

Amatas novada kausa izcīņa

Ar Lielo finālu noslēgusies Ama­tas novada kausa izcīņa plud­males volejbolā, kas šogad notika jau trešo gadu. Lai iekļūtu finālturnīrā, komandas aizvadīja septiņus posmus, no kuriem četri notika Līvos, trīs Nītaurē, krājot tik vērtīgos punktus. Ieskaitē tika ņemti pieci labākie posmi pēc iegūtajiem punktiem, un uz finālu tika aicinātas desmit komandas, kas sapelnījušas visvairāk punktu. Nolikumā bija arī nosacījums, ka komandai, kas pretendē uz iekļūšanu finālposmā, jāpiedalās vismaz vienā Nītaures posmā.

Jau kopš pirmajiem posmiem kopvērtējuma vadībā turējās komanda “SK Fono” – Jānis Ruk­ma­nis/ Valters Šķēle, kuri piedalījās piecos posmos, visos arī svinot uzvaras. Tā kā fināla posmā komandām bija iespēja iegūt vairāk punktu nekā iepriekšējos posmos, teorētiskas cerības uz uzvaru kopvērtējumā vēl saglabāja komanda “Otdix” – Jānis Ontu­žāns/ Steinārs Brūveris. Tiesa, lai tas notiktu, “SK Fono” nedrīkstēja izkļūt no apakšgrupas, bet pašiem bija finālturnīrā jāizcīna pirmā vieta. Šis scenārijs nepiepildījās, “SK Fono” spēlētājiem izkļūstot no grupas, goda pjedestāla augstākā vieta bija aizņemta. Toties cīņa par divām atlikušajām vietām uz tā bija ļoti aizraujoša, jo pretendentos iestājās piecas komandas: “Otdix”, “Gateris”, “Vie­tējie”, “Pašauj vaļā” un “Mežstrādnieki”.

Fināla posmā pārliecinošu sniegumu demonstrēja “Pašauj vaļā”- Andris Osis/ Gatis Brokāns, izcīnot uzvaru, kas gan tomēr neļāva ielauzties labāko trijniekā turnīra kopvērtējumā. Fināla posmā otrajā vietā ierindojās komanda “Ga­teris” Vilnis Tinuss/ Artis Dricka, bet trešajā vietā – “SK Fono”, taču viņiem jau kabatā bija uzvara kopvērtējumā.

Iespēju iekļūt labāko trijniekā kopvērtējumā neizmantoja “Vie­tē­jie” – Aigars Kalniņš/ Patriks Pinka, ceturtdaļfinālā zaudējot komandai “Mežstrādnieki”, kurā spēlēja Gustavs Ozoliņš/ Artūrs Špirka. Diemžēl arī “Mežstrād­niekiem” neizdevās tikt pie medaļām, jo pusfinālā piedzīvots zau­dējums pret “Gatera” volejbolistiem. Tādējādi labāko sešnieku kopvērtējumā noslēdza “Mežstrādnieki”, bet vietu augstāk – “Vietējie”. Tūlīt aiz goda pjedestāla palika fināla posma uzvarētāji – “Pašauj vaļā”, bet pirmais trijnieks šāds: ceļojošo kausu ieguva “SK Fono” – J. Ruk­manis/ V. Šķēle, otrajā vietā “Ga­te­ris” – V. Tinuss/ A. Dricka, bet trešie – “Otdix” – J. Ontužāns/ S. Brūveris.

Interesanti, ka katra trijnieka ko­manda savulaik bijusi arī čempi­ona godā. Pērn turnīrā uzvarēja Tinuss/ Dricka, bet pirmajā turnīrā čempionu godā Ontužāns/ Brū­veris.

Šogad pirmo gadu uzvarētājiem tika pasniegts turnīra izveidots ceļojošais kauss. Lai arī divos iepriekšējos gados šādas trofejas nebija, uz tā uzliktas plāksnītes ar abu iepriekšējo gadu čempionu uzvārdiem. Pirmo trīs vietu ieguvējiem tika pasniegti arī uzvarētāju krekli ar Amatas novada ģerboni.

Sacensību rīkotājs Ēriks Bauers turnīru vērtē kā izdevušos: “Ko­pumā vismaz vienā posmā piedalījušās gandrīz 40 komandas. At­taisnojās iecere trīs posmus rīkot jaunajos Nītaures pludmales volejbola laukumos, uz tiem ieradās komandas no Siguldas, kas nebrauca uz Līviem. Aktīvākie spēlētāji, kuri vēlējās iekļūt finālā, brauca arī uz Nītaures posmiem, un spēlētāji atzinīgi vērtēja šo iespēju. Jau tagad skaidrs, ka nākamgad kāds posms notiks arī Ģikšos, kur izveidoti divi pludmales volejbola laukumi.”

Ē. Bauers atzīst, ka katrs gads dod atziņas, nolemts nākamgad spēles aizvadīt divās līgās: sporta līgā, kurā spēlēs spēcīgākie pāri; un amatieru līgā, kurā varēs spēkus pārbaudīt ikviens.

Cēsu novada čempionāts

Ar finālposmu aizvadītajā trešdienā noslēdzies viens no atraktīvākajiem šīs vasaras pasākumiem Cēsu pusē – novada čempionāts pludmales volejbolā. Turnīra rīkotājs Ģirts Mārtiņsons norāda, ka dienā, kad Eiropas čempionātā pludmales volejbolā, kas notika Jūrmalā, cīņas par medaļām tikai sākās, Cēsīs tika noskaidroti novada čempioni gan meistaru, gan tautas klasēs.

Kopumā tika izspēlēti astoņi posmi. Pēc pēdējā posma ar kausiem un speciālbalvām tika sumināti kopvērtējuma uzvarētāji meis­taru grupā. Kopvērtējumā tika ņemti vērā labākie seši posmi.

Pēdējā, astotajā, posmā cīņās par medaļām tautas klasē piedalījās 12 komandas, arī vieni no galvenajiem pretendentiem uz uzvaru – Artis Valters/ Gustavs Ozo­liņš, kuri šajā pludmales sacensību sezonā uz pjedestāla kāpuši visbiežāk. Dalībnieku vidū arī vecmeistari Agris Lazdiņš/ Ai­vars Tinuss.

Vispirms notika spēles apakšgrupās, kurās pārliecinošu sniegumu, uzvarot visās spēlēs, demonstrēja vairākas komandas – Mihailovs/ Rudzītis, Valters/ Ozo­liņš un Meržejevskis/ Vecti­rā­ne. Izslēgšanas kārtā sacensības norisinājās pēc divu mīnusu sistēmas, proti, komanda ar diviem zaudējumiem izstājas no turpmākās cīņas. Pusfināli kopā saveda Valteru/ Ozoliņu – Meržejevski/ Vectirāni un Zelču/ Tomsoni – Skrastiņu/ Gruzdi. Gan pusfināla, gan arī fināla spēlē, kas notika vēlā pievakarē apgrūtinātas redzamības apstākļos, meistarību apliecināja Valters/ Ozoliņš – izcīnot Cēsu novada čempionāta zelta medaļas. Amatieru grupā 2.vietā Cēsu Sporta skolas audzēkņi Zelčs/ Tomsone, bet bronza – Meržejevskim/ Vectirānei.

Ģ. Mārtiņsons stāsta, ka meistaru grupā turnīra noslēdzošajā posmā pieteicās vien sešas komandas: “Liela daļa spēlētāju bija devušies atbalstīt Latvijas pārus EČ pludmales volejbola sacensībās Jūrmalā. Lai arī mazais komandu skaits solīja samērā vieglu tikšanu pie medaļām, cīņas un sakarsētās emocijas laukumā liecināja par pretējo.”

Jau apakšgrupu spēlēs pretenzijas uz pjedestālu pieteica sezonas līderi Andris Osis un Jānis Ontužāns, kā arī Cēsu Sporta skolas jaunie censoņi – Lauris Lau­ciņš un Patriks Pinka. Sacensību izslēgšanas kārtā noskaidrojās, ka dalītu 5./6.vietu ieņēma Rinalds Mihailovs/ Miķelis Lībietis un Steinārs Brūveris/ Pēteris Kalniņš. Pusfinālos Osis/Ontu­žāns ti­kās ar Siguldas spēlētājiem Gailīti/ Nuķi, bet Lauciņš/ Pinka ar Volfu/ Špirku.

Cīņā par čempiona titulu tikās sezonas līderi Osis/Ontužāns un Lauciņš/ Pinka. Lai arī brīžiem spēles gaitā pieredzējušie Osis/ Ontužāns spēja nosvērt uzvaras kausus savā labā, tomēr jaunības maksimālisms un vēlme uzvarēt spārnoja pretiniekus, kā rezultātā skaistā un emocijām bagātā spēlē zelta medaļas un čempionu titulu izdevās izcīnīt Cēsu Sporta skolas audzēkņiem Laurim Lauci­ņam un Patrikam Pinkam. Bron­zas godalgas siguldiešiem – Gvi­do Gailītim un Andrim Nuķim.

Cēsu novada čempionāta kopvērtējuma kausus un speciālbalvas ieguva: Andris Osis – 1.vieta, Jānis Ontužāns – 2.vieta, Artis Dric­ka – 3.vieta.