Ziņas

Sports

Noskaidros orientēšanās sporta čempionus

Galvenais pretendents uz medaļām. Edgars Bertuks distancē.Foto: no albuma

Siguldā un Nītaurē nedēļas nogalē tiks sadalītas medaļas Latvijas čempionātā orientēšanās sportā sprintā un garajā distancē. Kā informē Latvijas orientēšanās federācijas Preses dienesta pārstāvis Jānis Tamužs, sacensības sprinta distancē notiks Siguldas centrā, savukārt garajā distancē – netālu no Nītaures. Starp pieteiktajiem dalībniekiem ir atrodami arī Edgars Bertuks un Līga Ārniece – pašreizējie Latvijas čempioni garajā distancē.

Pēc J.Tamuža sniegtās informācijas, sacensībām pieteikušies 585 dalībnieki, kuri dosies distancēs Siguldas ielās un Nītaures mežos. Čempionāts sprinta distancē piedāvās ļoti ātru skriešanu, turklāt orientēšanās ziņā distance arī nav sagaidāma kā ļoti vienkārša.

Sieviešu elitē galvenā favorīte uz uzvaru sprintā ir Līga Ārniece, kurai konkurenci sagādās Sandra Grosberga, Irita Puķīte, Anete Midrijāne, Kristīne Bertuka un citas dalībnieces.

Vīriešu elitē uz starta stāsies pašreizējais Latvijas čempions šajā grupā Edgars Bertuks, kura lielākie konkurenti varētu būt Artūrs Pauliņš, Andris Jubelis, Artjoms Rekuņenko, kā arī lietuvietis, kurš startē no Smiltenes orientēšanās kluba

“Azimuts” – Vilius Aleliunas.

Arī garajā distancē jau minētie sportisti būs galvenie pretendenti uz medaļām. Vīriešus gaida 13,5 km un sievietes – 9,5 km garas distances pa Nītaures apkārtnei raksturīgo apvidu, kurā skriešanu apgrūtina purvi un izcirtumi.

Sacensības sestdien noritēs no pulksten 15 līdz 16.30, par to centrs izvēlēts Siguldas svētku laukums, bet svētdien sacensību centrs atradīsies pie Nītaures, Mergupes mājās, kur sacensību noritēs no pulksten 14 līdz 17.15.

J.Tamužs informē, ka sestdien vienlaicīgi ar Latvijas čempionātu sprinta distancē notiks arī orientēšanās festivāls, kurā dažādos orientēšanās veidos varēs piedalīties jebkurš interesents, izmēģinot foto orientēšanos, mēģinot atrast pareizo ceļu labirintā vai arī izskrienot vienkāršotu sprinta orientēšanās distanci.

Sagatavojusi Anda Dzenža