Ziņas

Sabiedrība

Noskaidros labāko anekdošu stāstītāju

Šodien plkst.10 Rīgas Latviešu biedrības namā notiks stāstnieku konkursa “Anekdošu virpulis 2015” fināls. Kā aģentūru LETA informēja Valsts izglītības satura centrā, konkurss notiek jau vairāk nekā 15 gadus un tajā sacenšas bērni un jaunieši galvenokārt no Latvijas folkloras kopām, bet apmēram viena trešā daļa dalībnieku ir bērni, kuri nedarbojas folkloras kopās.

Šogad konkursam pieteikti 45 dalībnieki no Aglonas, Bauskas, Gramzdas, Grobiņas, Izvaltas, Jaunlutriņiem, Kokneses, Kuldīgas, Lielvārdes, Liepājas, Līvāniem, Pūres, Rāmuļiem, Priekuļiem, Riebiņiem, Turlavas un Vārkavas.

Atbilstoši konkursa nolikumam dalībnieki uzstājas grupās pa trīs līdz pieciem, sākot ar visjaunākajiem. Viņi pa kārtai stāsta vienu anekdoti, līdz katrs izstāstījis trīs vai vairāk anekdošu un žūrija ir gatava izteikt vērtējumu – kuri no stāstītājiem tiek nākamajā kārtā. Konkursā var iegūt Mazā, Lielā, Dižā vai Ekselentā smīdinātāja nosaukumu.

Parasti konkursā tiek izstāstīts ap 300-550 anekdotēm, no kurām gandrīz neviena neatkārtojas. Stāstīšana pēc iespējas tiek pietuvināta “dabīgai” stāstīšanai – teksti nav iepriekš saskaņoti, tiek vērtēta māka veiksmīgi atbildēt uz iepriekš stāstīto anekdoti un patiešām sasmīdināt klausītājus. Žūrija pievērš uzmanību arī jauno stāstnieku runas kvalitātei, neverbālo izteiksmes līdzekļu gaumīgam lietojumam, repertuāra bagātībai, anekdošu piemērotībai konkrētai vecuma grupai, stāstīšanas situācijai un prasmei veidot dialogu ar klausītājiem.

Klausītājiem savukārt ir iespējams ne tikai veselīgi izsmieties, bet arī iepazīties ar mūsdienu bērnu un jauniešu aktuālo mutvārdu anekdošu repertuāru, tā tematiku, aktualitātēm un stāstīšanas tradīcijām.

LETA