Ziņas

Sabiedrība

Nosauc Gada cēsnieku

Pateicības pilni vārdi. Cēsniece Helēna Sermole, titulēta par gada pilsētnieci, no Pils parka estrādes sveicināja savus atbalstītājus, balsotājus, un viņai atsaucās tūkstoši.Foto: Aivis Riekstiņš

Cēsu pilsētas 810 gadu svinību naktī pilsētnieku un daudzo pilsētas viesu klātbūtnē ar titulu “Cēsnieks 2016” tika pagodināta Helēna Sermole. Ilggadēja sporta skolotāja, saņēmusi pagodinājuma balvu, turpmāk būs tā, kurai cēsnieki varēs līdzināties vislabākajā un patriotiskākajā nozīmē. Strādāt tik aizrautīgi kā Helēna Sermole savā mūžā skolā – sporta stundās, sacensībās un pulciņos -, atrast kontaktu ar arvien jaunākiem cilvēkiem par sevi tik veiksmīgi, kā izdevies talantīgajai pedagoģei, būt tik labā fiziskā formā, lai sacenstos ar saviem vienaudžiem dažādos sporta veidos – kā tas ir izdevies kaismīgajai sportistei kādreiz un joprojām, būt tik enerģiskai sporta līdzjutējai, kura, nav šaubu, arī šovasar daudzas dienas un naktis pavadīs pie televizora, dzīvojot līdzi Latvijas sportistiem Olimpiskajās spēlēs.

Helēnas Sermoles sasniegtais cienījamais vecums un aizvien neizsīkstošā enerģija, atbalstot jaunākos kolēģus izglītības darbā un aizvien aktīvi iesaistoties sporta dzīvē, liek domāt, ka Helēna Sermole ir pazīstama cēsnieku vidū četrās paaudzēs. Viņas audzēkņi Cēsu 1. vidusskolā, Cēsu Mūzikas vidusskolā, Cēsu Valsts ģimnāzijā droši vien bija tie, kas, izlasījuši uzņēmuma “Cēsu alus” uzaicinātās komisijas izvēli, bez šaubīšanās zināja, par kuru no pieciem cienījamiem cēsniekiem nobalsos paši. Nobalsojot par cēsnieci Helēnu Sermoli, pilsētnieki, iespējams, balsoja, atceroties arī par sevi pašu – skolas sporta zālē, treniņos, sacensību brīžos, arī skolas ballēs un pārgājienos. Tikai pēc daudziem gadiem var tā īsti novērtēt, ko katrs no mums atstāj savai pilsētai.

Eva Sietiņsone, Cēsu alus valdes priekšsēdētāja, pasniedzot Gada cēsnieka balvu, sacīja, ka balsojums bijis nepārprotams – balsu skaits par Helēnu Sermoli trīs reizes lielāks nekā citiem. Dažādu profesiju pārstāvji balsošanai par Gada cēsnieku bija izvēlējusies dažādu paaudžu cilvēkus un Cēsu vārda kaldinātājus. Šāds pagodinājums – tikt izraudzītiem starp darbīgajiem cēsniekiem – bija sasniedzis Kārli Tomsonu no vecākās paaudzes – tagadējo Cēsu Rotari kluba un Cēsu alus Pensionāru kluba vadītāju; no aktīvās sporta dzīves – starptautiska līmeņa tenisistu Miķeli Lībieti; no aktīvās darba dzīves tos cilvēkus, kuri pēdējo divu trīs gadu laikā Cēsīs paveikuši brīnumu lietas – Danu Narvaišu, Cēsu Jaunās sākumskolas direktori, kā arī Ievu un Kasparu Gobas, Ruckas mākslas rezidences izveidotājus.