Ziņas

Sports

Nosargā titulu

Latvijas kausa otrais posms orientēšanās sportā “Rīgas kausi 2019” pulcēja gandrīz 900 ori­en­tieristus no 13 valstīm. Arī Latvijā arvien vairāk tiek domāts, kā orientēšanās sacensības padarīt pārskatāmākas un interesantākas. Sacensību vietā uz lielā ekrāna varēja vērot notiekošo, bija uzskatāma GPS sekošana elites grupās, profesionāla komentēšana, kā arī pirmoreiz sacensības tika tiešraidē translētas kanālā “Best4Sport TV”.

Pērn dāmām elites grupā uzvarēja komandas “CPSS/ Meri­diāns/ Pārgauja” pārstāve Sand­ra Grosberga, un arī šogad viņa bija ātrākā abas dienas, svinot uzvaru arī kopvērtējumā. Šajā grupā viņas komandas biedrene Kristīne Bertuka ierindojās 11.vietā.
“Rīgas kausos” abās dienās sportisti sacentās vidējā distancē, bet elites grupās otrajā dienā bija iedzīšanas skrējiens. Vīriem elites grupā labākais no “CPSS/ Meridiāns/ Pārgauja” bija Ai­nārs Drozds, kuram 13.vieta.

Komandai vēl divas bronzas godalgas, tās izcīnīja Kristīne BrunereW18 grupā un Edijs Dzalbs M20 grupā. Vairāki ori­en­­tieristi palika tūlīt aiz goda pjedestāla: Leonarda Baltiņa W16 grupā, Dace Buža W21A grupā, Zanda Abzalone W35 grupā un Agris Peipiņš M35 grupā. Piektajā vietā ierindojās Kārlis Neimanis M18 grupā un Ēriks Ūdris M55 grupā, bet sestajā – Kristaps Bruners M20 grupā un Uldis Alksnis M65 grupā.

Orientieristu sezona sākusies, katru nedēļas nogali notiek kāds Latvijas kausa posms. Lieldienu brīvdienas solās būt īpaši bagātas. Vispirms Latvijas kausa trešais posms “Ziemeļu divdienas” Tukuma novadā , bet otrajās Lieldienās sprinta kausa otrais posms “Lieldienu balva” Rī­gā.