Ziņas

Sabiedrība

Norvēģi atbrauc mācīties

Apmīļo saimniecības lepnumu. Viesi no Spidebergas "Dimdu" saimniecībā Stalbes pagastā.Foto: No albuma

Pārgaujas novadā viesojās pašvaldības sadarbības partneri no Spidebergas Norvēģijā. “Mums pašiem šķiet, ka Latvijā viss notiek lēni, norvēģiem no malas ir cits vērtējums. Viņi pie mums brauca, lai mācītos, kā izdevies tikt ārā no krīzes,” “Druvai” pastāstīja Pārgaujas novada domes vadītājs Hardijs Vents.

Spidebergas komūnas darbinieki no lauksaimniecības nodaļas, kā arī zemnieki vēlējās iepazīties ar lauksaimniecības, mežsaimniecības un medību saimniecības attīstību novadā. Brauciena rīkotājs, Spidebergas komūnas domes deputāts Sigmunds Lereims, kurš labi atceras pirmos braucienus uz Straupi pirms 25 gadiem, atzina, ka attīstība ritējusi ļoti strauji. Un ir jomas, kurās tā apsteigusi pat Norvēģiju.

Norvēģijas partneri iepazinās ar situāciju lauksaimniecībā, ar kuru iepazīstināja pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas speciālisti un zinoši komentēja Saeimas deputāts un novada zemnieks Valters Dambe. Mežzinis Raimonds Mežaks iepazīstināja norvēģu kolēģus ar problēmām mežu apsaimniekošanas nozarē, bet biedrības “Vesels pilsētā un laukos” valdes priekšsēdētāja Astrīde Rozīte dalījās pieredzē par Lauku labumu tirdziņa organizēšanu, sadarbojoties ar vietējiem zemniekiem un mājražotājiem.

Viesus laipni uzņēma PKS “Straupe” valdes priekšsēdētājs Imants Balodis, ļoti uzskatāmi raksturojot situāciju piena produktu ražošanā, savukārt sīkāk par piena lopkopību tika uzzināts, viesojoties SIA “Vienotnes” fermā, ar kuru iepazīstināja valdes priekšsēdētājs, novada deputāts Normunds Ruķis. “Dimdās” pie Arta un Daces Reiziņiem norvēģi novērtēja lauku sētas dabisko vidi, priecājās par iespēju paņemt rokās un paglaudīt dienu vecu jēriņu. Norvēģi jau plānoja, ka nākamo pieredzes braucienu vajadzētu rīkot zemniekiem.

Izzinošais brauciens noslēdzās ar medību sporta un atpūtas laukuma “Mārkulīči” apmeklējumu, kā arī ar nelielu laivu braucienu pa Braslu, kurā norvēģus pārsteidza upes straujums, krāces, krāsainie pavasara ziedi un daudzās bebru takas krastos.