Ziņas

Kriminālziņas

Nokrīt no velosipēda, gūst miesas bojājumus

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 23.novembra līdz 26.novembrim, saņemta informācija par 181 gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 20 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 51 nodarījums pret sabiedrisko kārtību un 26 nodarījumi pret īpašumu.

Aizvadītajās dienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti 28 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir četri cietušie. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies deviņi vadītāji. Noformēti 220 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 80 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

23.novembrī pulksten 21:00 Gulbenes novadā, autoceļa Gulbene-Balvi 8.kilometrā, traktora vadītājs nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Cietušais nogādāts slimnīcā. Policija skaidro lietas apstākļus.

23.novembrī pulksten 12:00 Strenču novadā, pa vietējās nozīmes ceļu, kāds vīrietis vadīja motociklu un uzbrauca virsū celmam, kā rezultātā krita. Cietušais vērsies slimnīcā. Policija skaidro notikušo.

24.novembrī pulksten 10:00 Limbažu novadā, autoceļa Limbaži – Aloja posmā, kāds vīrietis netika galā ar sava velosipēda vadību, kā rezultātā nokrita, gūstot miesas bojājumus. Cietušajam sniegta medicīniskā palīdzība.

24.novembrī pulksten 14:50 Burtnieku novadā, autoceļa Valmiera – Rūjiena – Igaunijas robeža 12.kilometrā, automašīnas “VW Passat” vadītāja neizvēlējās ceļa segumam un laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā netika galā ar transportlīdzekļa vadību. Sieviete nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī. Negadījumā cieta automašīna esošā pasažiere. Policija skaidro notikušo.

23.novembrī Ērgļu pagastā, atlaužot balkona durvis, iekļūts kādā dzīvoklī un nozagtas dažādas mantas. Tiek skaidroti notikušā apstākļi, kā arī materiālie zaudējumi. Uzsākts kriminālprocess.

24.novembrī pulksten 8:00 Jaunpiebalgas novadā no neaizslēgtas automašīnas “Renault” nozagts naudas maks, kurā atradās nauda 750 EUR, bankas karte un vadītāja apliecība. Policija skaidro notikušā apstākļus. Uzsākts kriminālprocess.

25.novembrī tika saņemtas ziņas no iedzīvotājiem par kādu automašīnas vadītāju, kurš apdraud apkārtējo satiksmi. Izbraucot norīkojumam, pulksten 1:29 autoceļa Valmiera – Cēsis – Drabeši 5. kilometrā tika apturēts automašīnas “Audi” vadītājs, kurš piedalījās ceļu satiksmē bez jebkāda veida tiesībām un 2,14 promiļu alkohola reibumā. Izrādījās, ka apturētā automašīna atrodas meklēšanā, jo 24.novembrī pulksten 16:00 tika saņemts ziņojums, ka Valkas novadā no pagalma nozagta automašīna “Audi”. Vīrietis tika aizturēts, kā arī viņam tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par braukšanu dzērumā.

26.novembrī pulksten 3:36 Valmierā tika apturēts automašīnas “VW Passat” vadītājs, kuram konstatēts 1,48 promiļu reibums, kā arī personai nav bijušas jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Vīrietis likumsargiem labprātīgi atdevis gāzes ieroci un patronas, kuras iespējams esot atradis Valmierā pie kāda tirdzniecības veikala. Policija skaidro notikušo. Par braukšanu alkohola reibumā vīrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Naktī uz 25.novembri aizturēti vairāki šoferi, kuri pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumus, būdami pie stūres alkohola reibumā. Valkas novadā, autoceļa Smiltene – Valka 29.kilometrā, “VW Golf” vadītājam konstatētas 2,94 promiles alkohola, Cēsīs “Audi” vadītājam 2,94 promiles, bet Beverīnas novadā citam “Audi” vadītājam konstatētas 2,4 promiles alkohola reibuma. Visiem vadītājiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.