Ziņas

Sabiedrība

Noķer lašu dūrējus

Taču laika apstākļiem mainoties, mainās arī situācija upēs, un maliķu aktivitāte pieaug. Aizvadītās nedēļas nogalē noķērām trīs vīrus, kuri lašu duršanai izmantoja dakšas. Tagad viņiem sastādīti protokoli, un nāksies maksāt pelnīto sodu,” stāsta jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes vecākais inspektors Uldis Lencbergs.

Pieķertie, uzzinot kāds sods noteikts par nelikumīgo zveju, bijuši ļoti nepatīkami pārsteigti. Tagad par vienu lasi vai taimiņu, neatkarīgi no lieluma, jāmaksā Ls 97,50, kā arī pret konkrēto

personu tiek ierosināta krimināllieta.

“Tāpēc būtu svarīgi apdomāt sekas, pirms izšķirties par šādu soli. Mums ir informācija, kuri nelikumīgai zvejai izmanto elektrozvejas iekārtas. Aicinām šos cilvēkus iekārtas atnest un nodot mums vai policijai, lai grēks sir-di nespiež. Sods par to nesekos,” sola U. Lencbergs.

Viņš arī aicina cilvēkus šajā laikā nepirkt lašus un taimiņus, bet informēt vides inspektorus par cilvēkiem, kas tos piedāvā.

“Tas būs katra ieguldījums akcijā “Lašiem būt”, jo, ja nebūs pieprasījuma, maliķiem nebūs vajadzības iet uz upēm,” piebilst U. Lencbergs.

Sākot ar šo nedēļu, lašu sargāšanai tiks pievērsta vēl lielāka uzmanība, un upju sargāšanā iesaistīties arī zemessardzes 27. bataljona zemessargi.