Ziņas

Sports

Noderīga pieredze

Atmiņai. Cēsu Sporta skolas audzēkne Lote Piliksere kopā ar pieredzējušo basketbolistu Dairi Bertānu tikko aizvadītajā Brāļu Bertānu meistarklasē.Foto: Jānis Lārmanis

Cēsu Sporta skolas audzēkne Lote Piliksere jūlija sākumā Valmierā piedalījās Brāļu Bertānu meistarklasē, kurā piecas dienas jaunie basketbolisti strādāja
pie individuālo basketbola prasmju attīstības un ieguva daudz vērtīgas informācijas no basketbola profesionāļiem.

Šāda meistarklase Valmierā notika otro gadu, to organizē Bertānu ģimene un basketbola klubs “Valmiera Glass/ Vidzemes Augstskola” sadarbībā ar Valmieras pašvaldību, Valmieras Bērnu sporta skolu un “Baltic Sports Agency”.

Šogad meistarklasē piedalījās vairāk nekā simts jauniešu no visas Latvijas, pieredzējušu speci­ālistu vadībā strādāja pie basketbola tehnikas elementu slīpēšanas, darbojās fiziskās sagatavotības treniņos, kā arī uzzināja daudz noderīga lekcijās un sarunās. Pati jaunā basketboliste, jautāta par piedzīvoto nometnē, atbildēja lakoniski: “Bija grūti, bet forši!”

Meistarklasē klāt bija Eirolīgas basketbolists Dairis Bertāns, kurš ar jauniešiem kopā piedalījās treniņos un sniedza padomus. NBA basketbolists Dāvis Bertāns šogad klāt nevarēja būt, jo pēc atgriešanās no ASV atradās divu nedēļu pašizolācijā. Viņš meistarklases atklāšanā un noslēgumā dalībniekiem sveicienus sūtīja video formātā.

Meistarklasē piedalījās arī Latvijas basketbola aprindās ļoti labi zināmi vieslektori. Par basketbolu no treneru skatupunkta jauniešiem stāstīja bijušais valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars. Bagātajā spēlētāja pieredzē dalījās ilggadējais izlases kapteinis Jānis Blūms, bet par spēlētāju sastrādāšanos ar tiesnešiem stāstīja Latvijas labākais basketbola soģis Oļegs Latiševs. Tāpat meistarklases laikā fantastisku slam-dunk uzstāšanos demonstrēja Kristaps Dārgais, kurš jauniešiem pastāstīja arī par izglītības svarīgo lomu basketbolista dzīvē.

Meistarklasē treniņus vadīja Valmieras basketbola sistēmas treneri Sandis Amoliņš, Oskars Virsis, Madara Krauze un Edgars Kuks, talkā nākot arī bijušajai Latvijas izlases spēlētājai Dacei Cinītei un Cēsu Sporta skolas basketbola trenerim Mārtiņam Milbergam. Meistarklasē jaunajiem basketbolistiem daudz padomu par sporta psiholoģiju deva Guntis Jansons, bet treniņos iesaistījās Latvijas augstākās līgas spēlētāji Edmunds Elksnis, Jānis Kaufmanis, Valters Vēveris un Klāvs Dubults.