Ziņas

Sabiedrība

Nodegušās Līgatnes dabas taku saimniecības ēkas ar dzīvnieku barību vērtība tiek mērīta vairākos tūkstošos eiro

Lai gan uguns nelaimē radušos zaudējumus šobrīd apkopo Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti, jau tagad zināms, ka tie ir mērāmi desmitos tūkstošu eiro, jo lielākais zaudējums ir nodegusī koka ēka.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Dabas aizsardzības pārvaldē, namam ir arī morāla vērtība, jo tā celta 1976.gadā un bija pirmā ēka, kas tapusi, izveidojot Līgatnes dabas taku teritoriju. Liels zaudējums ir arī nodegušās sadzīves tehnikas vienības (saldētavas, ledusskapji u.c.), kas kalpoja barības rezervju glabāšanai, sagatavošanai ikdienas patēriņam.

Līgatnes dabas takās mītošie dzīvnieki radušās situācijas dēļ nav cietuši. Aizvadītajā svētdienā nepieciešamā barība gaļēdājiem operatīvi tika sagādāta. Savukārt zālēdājiem barības rezerves glabājās citviet Līgatnes dabas taku teritorijā. Pašlaik dzīvniekiem domātie saldētās barības krājumi tiek glabāti saldētavā, ko uz laiku aizdevuši vietējie mednieki. Barības uzglabāšanai tiek izmantots šķūnis, bet virtuves vajadzībām – pagaidām “Pankūku namiņš”.

Līgatnes dabas takās nepieciešama mūsdienīga barības sagatavošanas virtuve, kā arī produktu glabāšanas vieta. Pēc zaudējumu apzināšanas tiks risināts jautājums par pieejamo finansējumu saimniecības ēkas atjaunošanai vai jaunas būvniecībai, kā arī termiņiem, kādos tas notiks.

Kā iepriekš ziņots, Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takās uguns nelaimē nopostīta saimniecības ēka, kurā glabājusies dzīvnieku barība, kā arī saimniecības priekšmeti un darbarīki, aģentūru LETA informēja Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Ēka nodegusi pilnībā, cilvēki un dzīvnieki nelaimē nav cietuši.

Pēc Langes teiktā, Līgatnes dabas takās mītošiem dzīvniekiem barības rezerves tiks steidzami atjaunotas.

LETA