Ziņas

Sports

No Vidzemes līgas uz Cēsu kausu

Mazais kauss. Veiksmīgu sezonu Vidzemes basketbola līgā aizvadīja komanda “Metālu pasaule”, izcīnot mazo kausu.Foto: no albuma

Vidzemes basketbola līgas otrā sezona pulcēja 15 komandas no Smiltenes, Cēsīm un Igaunijas.

Vispirms notika regulārā čempionāta spēles, tajās komandas bija sadalītas divās grupās. Spēcīgajā grupā uzvarēja Smiltenes komanda “Vudlande”, otrajā vietā Cēsu komanda “Apse”, bet sestajā – komanda “Rakši”. Otrajā grupā uzvarēja komanda “BK Cēsis”, bet “Metālu pasaule” ieņēma trešo vietu.

Komanda “Apse”, kas pērn kļuva par pirmajiem Vidzemes čempionāta uzvarētājiem, šogad ceturtdaļfinālā tikās ar Igaunijas klubu“KK Valgamaa”, uzvarot 55:53. Pusfinālā gan nācās atzīt komandas “TOP” pārākumu 58:70, kas nozīmēja, ka cēsnieki neaizstāvēs titulu un būs jauns Vidzemes līgas čempions. “Apsei” šoreiz mačs par bronzu pret komandu “PATA”, kurā cēsnieki svinēja uzvaru 74:65, sezonu noslēdzot ar bronzas medaļām. Šajā spēlē uzvarētāju rindās Artis Ozols izcēlās ar 27 punktiem, bet Kaspars Jomerts guva 20. Komandas vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma Rinalds Mihailovs.

“BK Cēsis” uzvara savā grupā deva iespēju spēlēt ceturtdaļfinālā, kur pretī stājās spēcīgā “Vudlande”, un cēsniekiem zaudējums 80:95. Līdz ar to nācās spēlēt par 5.-8.vietu. Pirmo spēli “BK Cēsis” uzvarēja ļoti sīvā cīņā, pagarinājumā ar 76:74 pārspējot “Grundzāli”, kas deva iespēju spēlēt par 5.vietu. Taču izšķirošajā spēlē “BK Cēsis” saņēma tehnisko zaudējumu un palika sestajā vietā. Komandas vērtīgākā spēlētāja tituls Reinim Rudzītim.

“Rakši” ceturtdaļfinālā piedzīvoja zaudējumu pret “TOP” 61:8, zaudējums arī nākamajā spēlē pret “KK Valgamaa” 66:69, un sezonas noslēgumā pret “Grundzāli” jāspēlē par 7.vietu. Tajā “Rakši” bija pārāki ar 74:61, finišējot 7.vietā. Rezultatīvākais Mārtiņš Ošenieks, kurš guva 28 punktus, bet komandas vērtīgākais spēlētājs – Māris Šulcs.

Otrās grupas komandas cīnījās par mazo kausu, to ieguva “Metālu pasaule”, kas izšķirošajā cīņā ar 73:56 pārspēja “BK Smiltene 35+”. Rezultatīvākais Juris Timaškovs, kurš guva 21 punktu. Viņam arī komandas vērtīgākā spēlētāja tituls.

Basketbola tiesnesis, organizators un komandas “Apse” pārstāvis Mihails Mihailovs atzīst, ka Cēsu komandām Vidzemes čempionāta sezona vērtējama kā veiksmīga. Lai arī “Apsei” neizdevās nosargāt titulu, izdevās saglabāt vietu trijniekā. Var teikt, ka cēsnieki apmainījās vietām ar “Vudlandi”, kas pērn izcīnīja bronzas godalgas.

“Kopumā jāteic, ka turnīra līmenis labs, spēcīgākās grupas vadošās komandas rāda ļoti labu basketbolu LBL3 līmenī, jo tur ir daudzi šīs līgas spēlētāji. Un šajā konkurencē arī Cēsu komandas rāda labu sniegumu, gan izcīnot bronzas medaļas, gan mazo kausu,” norāda M. Mihailovs.
Vēl var minēt, ka izšķirošo spēļu pārtraukumos notika dažādi konkursi, tostarp Smiltenes un Cēsu sporta skolu audzēkņi sacentās basketbola veiklības stafetēs. Labāk veicās jaunajiem cēsniekiem. Uzvaru izcīnīja un “Skills Challenge” balvu ieguva Ervīns Mihailovs, finālā pārspējot savu sporta skolas biedru Markusu Berkoltu.

Vidzemes čempionāts noslēdzies, bet Cēsu komandām sezona vēl turpinās. Lai arī Cēsu novada čempionāta jau otro gadu nav, nemainīga palikusi tradīcija – cīnīties par Cēsu rajona ceļojošo kausu. Šogad uz to pretendē piecas komandas: “Rakši”, “Apse” “Metālu pasaule”, “BK Cēsis/ Svētavots” un Cēsu Sporta skola. M. Mihailovs, kurš ir šī mini turnīra rīkotājs, stāsta, ka šogad pamainīta izspēles kārtība: “Iepriekšējos gados tas notika pēc izslēgšanas formulas, šogad komandas izteica vēlmi izspēlēt apļa turnīru. Tā būs iespēja visām mūsu puses komandām izspēlēt savā starpā, jo Vidzemes čempionātā tikās tikai “Apse” ar “Rakšiem” un “BK Cēsis” ar “Metālu pasauli.” Tagad varēs izspēlēt katra ar katru. Nelielais komandu skaits ļauj spēlēt pēc šādas formulas, un maija vidū būs zināms, kuras komandas spēlētāji varēs vilkt pirkstā gredzenus un saņemt ceļojošo kausu.”

Kā allaž šajā turnīrā atbalstu sniedz Cēsu novada pašvaldība, baseins “Rifs”, uzņēmums “Lo­cus”.

Pirmajā spēlē tikās “BK Cēsis/ Svētavots” un Cēsu Sporta skola, un ļoti līdzvērtīgā cīņā uzvaru ar 95:87 svinēja “BK Cēsis/ Svēt­avots”. Uzvarētāju rindās rezultatīvākie: Reinis Rudzītis – 27 punkti, Jānis Dumburs – 24, CPSS rindās Niks Līnis – 30, Kristers Poseiko – 21.