Ziņas

Sports

No uzvaras uz uzvaru

Labs veikums. Cēsu “Lekrings” vīriešu komandas vārtsargs Markuss Plūdums trijās pēdējās spēlēs divreiz tika atzīts par labāko savā komandā.Foto: floorball.lv

Florbola čempionātā novembris mūspuses komandām rit samērā veiksmīgi, katrā ziņā spēcīgajās līgās spēlējošās par uzvaru trūkumu nevar sūdzēties.

Saprotams, ka īstie florbola līdzjutēji visu uzzina jau tiešsaistē, ar to cits plašsaziņas līdzeklis īsti nespēj konkurēt, bet varbūt ne visi ikdienas steigā to pamana, tādēļ ir priecīgi izlasīt laikraksta slejās.

Vīriešu virslīga

Pēc pārtraukuma, kas bija saistīts ar Pasaules čempionātu, pilnā sparā atsākušās spēles, un trijās novembra spēlēs Cēsu “Lekrings” svinējis trīs uzvaras. Šoreiz gan pretī stājās komandas, kas ir turnīra tabulas lejas galā, bet čempionātā jau visas komandas ir spēkos samērā līdzīgas un nevienā spēlē nevar doties, kā saka, ar pusgāzīti.

Vispirms pārliecinoši pārspēta komanda FBK “SĀC”. Jau pirmajā trešdaļā cēsnieki panāca 4:0 savā labā un šo pārsvaru vairs neatdeva, svinot uzvaru 12:7. Pa diviem vārtiem guva Toms Rīs­manis, Krišs Treimanis un Kaspars Lisovskis, pa vienam vārtu guvumam savās statistikas ailēs ierakstīja Emīls Dzalbs, Edgars Puriņš, Jānis Melderis, Jānis Rajeckis, Mārtiņš Muiž­nieks, Olafs Zvīnis.

Par labāko Cēsu komandā atzīts vārtsargs Markuss Plūdums.

Aizvadītās nedēļas nogalē “Lekringam” divas spēles, un izrādījās, ka visgrūtāk klājās pret pēdējā vietā esošo “RTU/ Rockets”. Šī spēle kārtējo reizi apliecināja, ka nevienu pretinieku nedrīkst novērtēt par zemu. Pēc pirmās trešdaļas 2:0 Cēsu komandas labā, pēc otrās – 2:2. Vēl septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām rezultāts neizšķirts 3:3, un tikai pašā izskaņā Andris Rajeckis guva uzvaras vārtus 4:3. Viņš arī tika atzīts par labāko Cēsu komandā. Vēl uzvarētāju labā vārtus guva Jēkabs Berkolts, E. Puriņš, J. Melderis.

Krietni vieglāk veicās pret “Lielvārde/ FatPipe”. Lai arī spēles pašā vidū rezultāts bija 3:3, atlikušajā daļā “Lekrings” guva sešus bezatbildes vārtus, svinot uzvaru 9:3. Uzvarētāju labā divus vārtus guva Edgars Janušauskis, pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja E. Dzalbs, T. Rīsmanis, E. Puriņš, J. Rajeckis, M. Muižnieks, K. Treimanis, Artūrs Jurševskis.

Par labāko Cēsu komandā atzīts vārtsargs M. Plūdums, kurš atvairīja trīs no 33 metieniem.

Deviņi gūtie punkti ļāva Cēsu komandai turnīra tabulā pakāpties uz trešo vietu.

Sieviešu virslīga

Novembris bijis spēļu bagāts abām novada sieviešu komandām, spēlējot gan pret Latvijas, gan Igaunijas komandām.

Cēsu “Lekrings” spēlētājas novembrī aizvadīja astoņas spēles, izcīnot sešas uzvaras, abus zaudējumus piedzīvojot novada derbijā pret Līgatnes komandu.

Cēsnieces ar 11:5 pārspēja vienu no līdervienībām “NND/ RJTC”. Trīs vārtus guva Liliāna Jakovicka, kura tika atzīta par labāko savā komandā. Divus vārtus guva Džeina Eglīte un Katrīna Kārkliņa, pa reizei precīzas bija Luīze Raseiceva, Dārta Malkava, Olīvija Jarohoviča, Betija Raseiceva.

Tiesa, otrajā spēlē pret šo komandu cēsnieces piedzīvoja bezierunu zaudējumu 1:8. Vienīgos vārtus guva    L. Jakovicka.

Tad sekoja trīs spēles pret Igaunijas komandām. Jau rakstīts, ka šogad ieskaite ir gan Latvijas čempionātā, gan apvienotajā Latvijas – Igaunijas čempionātā. Divās spēlēs cēsnieces uzvaru spēja gūt tikai papildlaikā. Ļoti sīva cīņa bija ar Tartu “EMU” komandu, kurā igaunietes pēdējā minūtē panāca izlīdzinājumu 6:6. Pagarinājumā vajadzēta tieši vienu minūti, lai cēsnieces gūtu uzvaras vārtus, precīza bija B. Raseiceva. Pamatlaikā trīs vārtus guva L. Raseiceva, kura atzīta par labāko savā komandā. Vārtus guva arī Jolanta Kļava, Dž. Eglīte un O. Jarohoviča.

Arī pret Tallinas “Sparta” pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 8:8, un pagarinājumā jau 18. sekundē uzvaras vārtus Cēsu komandas labā guva Dž. Eglīte, kuru atzina par labāko spēlētāju. Viņas kontā arī viens precīzs raidījums pamatlaikā un četras rezultatīvas piespēles. Vēl pamatlaikā pa diviem vārtiem guva B. Raseiceva un J. Kļava, bet pa reizei precīzas bija L. Raseiceva, K. Kārkliņa un L. Jakovicka.

Dienu vēlāk Cēsu komanda vēlreiz tikās ar Tallinas florbolistēm, šoreiz svinot drošu uzvaru 7:3. Divus vārtus guva Dž. Eglīte, vienus – K. Kārkliņa, B. Raseice­va, J. Kļava, O. Jarohoviča un L. Raseiceva, kuru atzina par labāko savā komandā.

Aizvadītās nedēļas nogalē cēsnieces ar 9:6 pārspēja FK “Ķe­kava”. Pa diviem vārtiem guva Dž. Eglīte, L. Raseiceva, B. Raseiceva, L. Jakovicka, vienreiz pretinieču vārtsardzi pārspēja O. Jarohoviča. Par labāko tika atzīta J. Kļava.

Komanda “Līgatne” aizvadītajās sešās novembra spēlēs svinējusi četras uzvaras. Zaudējumi piedzīvoti pret FK “Ķekava” 4:5, divus vārtus Līgatnes komandas labā guva    Agnese Broliša, kuru atzina par labāko savā komandā, pa reizei precīzas bija Kristiāna Grāvīte un Liene Adamane.

Zaudējums 4:9 pret Tartu “EMU”. Vārtus guva A. Broliša, L. Adamane, Katrīna Banka un Elīza Bērziņa, kuru atzina par labāko komandā.

Jāatzīmē, ka dienu iepriekš līgatnietes Tartu komandu pieveica papildlaikā 3:2. Pamatlaikā vārtus guva E. Bērziņa un Madara Adamane, bet papildlaika otrās minūtes sākumā A. Broliša guva uzvaras vārtus, viņai arī labākās spēlētājas tituls.

“Lekrings” – “Līgatne”

Ja vīriešu virslīgā savulaik kā īpašs derbijs bija Cēsu un Stalbes komandu spēle, dāmu virslīgā uzmanību vienmēr saista Cēsu un Līgatnes komandu tikšanās. Šogad abas komandas aizvadījušas jau trīs sasvstarpējās spēles, un visās uzvaru svinējušas Līgatnes florbolistes. Oktobra spēlē līgatnietes bija pārākas ar 6:4, uzvara arī abās novembra spēlēs.

Vissīvākā bija abu komandu otrā savstarpējā spēle. Jau spēles trešajā minūtē Cēsu komanda bija vadībā 3:0, bet līdz trešdaļas beigām jau 3:3. Pēc otrās trešdaļas 6:6, un tā arī noslēdzās pamatlaiks, bet papildlaikā uzvaras vārtus guva Līgatnes komanda (7:6).

Uzvarētāju labā četrus vārtus guva A. Broliša, kurai arī uzvaras vārti. Pa reizei precīzas bija E. Bērziņa, Kristiāna Grāvīte, Laura Lāce. Cēsu komandas labā divus vārtus guva B. Raseiceva, pa vienam – L. Raseiceva, L. Jakovicka, K. Kārkliņa un Elena Klaviniusa.

Aizvadītajā svētdienā komandas tikās Cēsīs, un ar rezultātu 6:4 pārākas bija Līgatnes florbolistes. Atkal četri vārti A. Brolišas rēķinā, pa vārtu guvumam arī K. Grāvītei un E. Bērziņai.

Cēsu komandai divus vārtus guva D. Malkava, vārti arī L. Raseicevai un J. Kļavai.

Latvijas čempionāta turnīra tabulā “Lekrings” atrodas 5.vietā, “Līgatne” – 6.vietā, komandas šķir divi punkti. Savukārt Latvi-jas – Igaunijas čempionātā Cēsu komanda ieņem 2.vietu, bet Līgatnes komanda – septīto.