Ziņas

Sabiedrība

No Ungura glābēji izceļ noslīkušu vīrieti

Aizvadītajā diennaktī, no 18.augusta plkst. 6.30 līdz 19.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 38 izsaukumus, no kuriem 18 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 18 uz glābšanas darbiem, savukārt divi no izsaukumiem bijuši maldinājumi.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē, ka Vidzemē VUGD palīdzība bijusi nepieciešama Pārgaujas, Smiltenes, Kocēnu novadā, kā arī Mazsalacā.

18.augustā plkst. 8.03 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu, Ungura ezeru, kur vīrietis vakarā bija devies makšķerēt un nav atgriezies. Ugunsdzēsēji – glābēji, pārmeklējot ezeru, niedrājā, ~ 20m no krasta joslas atrada noslīkušo vīrieti, izcēla to krastā un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Glābēji darbus pabeidza plkst. 11.31.

Vakar plkst. 9.54 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur dega vieglā automašīna. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka dega automašīnas motortelpa 0.5m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.34.

Savukārt plkst. 16.22 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Dikļu pagastu, kur dega dzīvojamā māja, tajā novērots sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji – glābēji konstatēja, ka pa dūmvada ventilācijas kanālu ēkas telpās izplatījās piedūmojums. Ventilācijas kanāls tika aiztaisīts un telpas izvēdinātas. Glābēju darbus
pabeidza plkst.17.14.

Plkst. 23.33 tika saņemts izsaukums uz Pērnavas ielu Mazsalacā, kur uz ielas dega atkritumi 0.5m² platībā. Ugunsdzēsēji ugunsgrēku nodzēsa plkst. 23.51.