Ziņas

Sports

No turnīra ar bronzas godalgām

Veiksmīgs turnīrs. Cēsu Sporta skolas U15 meiteņu basketbola komanda trenera Reiņa Rudzīša vadībā Alfrēda Kraukļa kausa izcīņas turnīrā izcīnīja bronzas godalgas.Foto: no albuma

Rīgā aizvadīts Alfrēda Kraukļa kausu izcīņas turnīrs basketbolā, kas notika jau 31. reizi. Turnīrā ierasti startē arī Cēsu komandas.

Cēsu Sporta skolas U14 un U15 basketbola komandu meitenes no tradicionālā Alfrēda Kraukļa kausa izcīņas turnīra mājās atgriezās ar bronzas godalgām.

U14 (2009.gadā dzimušās) jaunās basketbolistes grupas turnīrā guva divas uzvaras, piedzīvoja trīs zaudējumus, ierindojoties 4.vietā. Pusfinālā viņas ar 18:44 zaudēja Jūrmalas Sporta skolas komandai, bet spēlē par trešo vietu sīvā cīņā uzvarēja BJBS “Rīga”/ TTP” 37:34. Var minēt, ka savstarpējā spēlē grupas turnīrā ar divu punktu starpību pārākas bija rīdzinieces.
U14 grupas turnīra simboliskajā pieciniekā iekļauta Cēsu komandas spēlētāja Amēlija Lasmane.

Līdzīgs panākums arī U15 (2010.gadā dzimušās) grupas meitenēm. Grupas turnīrā četru komandu konkurencē Cēsu basketbolistes divās spēlēs uzvarēja, vienā piedzīvoja zaudējumu, ieņemot 2.vietu. Pusfinālā Cēsu komanda zaudēja otrās apakšgrupas uzvarētājai RBJSS “Rīdzene” 47:51, bet bronzas spēlē bija pārākas pār Saldus komandu ar 30 punktu pārsvaru.
Turnīra simboliskajā pieciniekā tika iekļauta Taisija Danilejko.

U15 grupas zēni savā A grupā trijās spēlēs piedzīvoja trīs zaudējumus, paliekot 4.vietā. Spēlējot par vietu sadalījumu, cēsnieki vispirms pieveica C grupas 4.vietas ieguvējus BK “Ķekava” 56:35, pēc tam arī B grupas 4.vietas ieguvējus BJBS “Rīga”/ “Jugla-2” ar rezultātu 54:40. Līdz ar to 15 komandu konkurencē jaunajiem cēsniekiem 13.vieta.

Visas komandas trenē Reinis Rudzītis, kurš savu audzēkņu startu vērtēja pozitīvi. Lai arī ir vasara, jaunie basketbolisti jau aktīvi gatavojas jaunajai sezonai: “Nebraucām uz turnīru kā baltas lapas. Jūlija vidū notika ikgadējā nometne Vecpiebalgā, bet jau pirms tam basketbolisti Sporta skolas fizioterapeites Baibas Rajeckas vadībā uzturēja sevi formā, labākajiem bija iespēja aizvadīt individuālos treniņus pie Vladimira Kiseļova, ko jaunieši labprāt izmantoja. Daudzi jaunieši piedalījās basketbola nometnēs arī citviet Latvijā.”

Treneris norāda, ka Alfrēda Kraukļa turnīrā komandas piedalās katru gadu, tā ir laba pārbaude pirms jaunās sezonas. Piedaloties turnīrā, uzsvars nav likts uz rezultātu, bet gan uz spēļu prakses atgūšanu, tāpēc meiteņu komandu trešās vietas bijis zināms pārsteigums.

“2009.gada dzimušo meiteņu komandā iekļāvu arī labākās no gadu jaunākas komandas, lai aprod ar nopietnāku spēli. Komandu papildināja arī trīs ukraiņu meitenes, kas pirms tam spēlēja vienā Juglas komandā, bet pēc tās reformēšanas palika bez kluba un atsaucās manam piedāvājumam. Meitenes ļoti labi iekļāvās komandā, viņas labi papildina komandas spēli,” saka R. Rudzītis.
Kā zināms, jo labāk ir, jo vēl vairāk gribas, un treneris saka, ka U15 grupas komanda varēja iekļūt arī finālā, jo pusfinālā zaudēts tikai ar četru punktu starpību.

Runājot par puišu sniegumu, treneris skaidro, ka viņiem bijusi ļoti spēcīga grupa, taču puiši parādījuši labu spēli: “Tas viņiem bija nopietns pārbaudījums, bet vienmēr labāk spēlēt pret spēcīgāku pretinieku, tad ieguvums ir lielāks, nekā spēlējot pret vājāku. Un bez uzvarām jau nepalika, tāpēc turnīrs noslēdzās uz pozitīvas nots!”

Tagad komandas aktīvi sākušas gatavoties gan Latvijas čempionātam, gan Eiropas jaunatnes līgas spēlēm, kuru pirmais posms notiks tieši Cēsīs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *