Ziņas

Sports

No Sāremā ar godalgām

Ašie Igaunijā. Sporta kluba "Ašais" jaunie skrējēji pēc veiksmīga starta Sāremā rallijā, kurā kopā izcīnītas piecas godalgas.

Sporta kluba “Ašais” skrējēji ar prieku brauc uz visām sacensībām, bet Sāremas trīs dienu mači jeb, kā viņi to sauc, Sāremā rallijs ir kas īpaši gaidīts un iecienīts.

Šīs sacensības atšķiras ar to, ka notiek trīs dienas un rezultāti tiek skaitīti kopā, nu gluži kā rallijā. Katru gadu “Ašie” atgriezušies no Igaunijas ar medaļām, un šis gads nebija izņēmums. Šoreiz kontā piecas godalgas.

Kluba vadītājs un treneris Austris Āboliņš stāsta, ka šajā sacensībā viņi piedalās sesto gadu, šogad divi dalībnieki skrēja galveno distanci: “Rihards Serģis un Kristiāns Potašovs beidzot sasnieguši vecumu, no kura ļauts startēt šajā distancē, kur skrējēji trīs dienās veic maratona distanci. Abi uzrādīja ļoti labu rezultātu, esmu apmierināts ar viņu paveikto, bet arī pārējie skrējēji parādīja teicamu sniegumu!”

Galvenā skrējiena dalībniekiem pirmajā dienā bija jāveic 10 km, otrajā – 16,125 km, trešajā – 16 km. Savā vecuma grupā abi izcīnīja dubultuzvaru – Rihardam 1. vieta ar rezultātu 2:34,48.2, Kristiānam – otrā, viņa rezultāts 2:35,03.5. Treneris norāda, ka kopumā galvenajā distancē uz starta izgāja 574 skrējēji un absolūtajā vērtējumā Rihards un Kristiāns bija labākie no latviešiem, iekļūstot top 30. R. Serģim kopvērtējumā 24.vieta, K. Potašovam – 26.

Jauniešu skrējienā, kurā bija jāveic 2km + 3,24km + 3km, startēja 162 dalībnieki. Par uzvarētāju gan savā grupā (P16), gan visā skrējienā kļuva Artis Rožkalns. Otrais savā grupā (P11) Roberts Aleksis Glazers, bet Kārlis Dieviņš savā grupā (P14) kāpa uz pjedestāla trešā pakāpiena. Jāatzīmē, ka absolūtajā vērtējumā visi trīs iekļuva labāko sešniekā, Kārlim – 5.vieta, Robertam – 6.
Savā grupā (T11) tūlīt aiz goda pjedestāla Renāte Beļājeva, kurai līdz medaļai pietrūka 20 sekunžu, tomēr jāatzīmē, ka absolūtajā vērtējumā, kurā skaita gan zēnus, gan meitenes, viņa uzrādīja 27.labāko rezultātu. Roberts Cercins debijas reizē Sāremā savā vecuma grupā (P6) izcīnīja 7. vietu.

Vēl jāmin sporta kluba “Ašais” skrējēju veiksmīgā sezona 2017. gada Latvijas Jauniešu taku čempionātā, kas risinājās vairākos posmos. Neraugoties uz to, ka kluba dalībnieki pēdējā posmā Liepājā nepiedalījās, jo startēja Igaunijā, sezonas kopvērtējums ļoti iepriecinošs. Par Latvijas Jauniešu taku čempioniem 2017. gadā kļuvis Roberts Aleksis Glazers (U14 grupā) un Artis Rožkalns (U18 grupā), sudrabs Renātei Beļājevai (U14) un Rihardam Serģim (U20), bet bronza Rutai Samsonovai un Kārlim Dieviņam (abi U16).