Ziņas

Sabiedrība

No Rīgas uz Raunu

Pirms došanās ceļā. Velobraucienam gatavi Ginta Ezeriņa, Justīne Buliņa, Mārtiņš Pavlovskis (ar riteni gaisā), Megija Simsone, Kristers Plētiens (sportists), Lauris Veidemanis. Foto: Marta Martinsone - Kaša

Raunēnieši vienojušies kopības velobraucienam “No Brīvības pieminekļa līdz Brīvības piemineklim”. Pirmoreiz no Rīgas uz Raunu. “Gribējās kaut ko izdarīt, un bija bail vienai braukt. Aicināju kolēģus, tad par ideju pastāstīju sociālajos tīklos. Atsaucība ir pārsteidzoša, pieteikušies ap 80 velobraucēju no dažādām Latvijas vietām,” pastāsta idejas autore, novada tūrisma speciāliste Justīne Buliņa un uzsver: “Velobrauciena galvenā doma – būt vienotiem -, un tas ir visgrūtākais garākā posmā. Ap Raunu jau kopā pabraukt varam, bet, kad garāks ceļš, kļūstam individuālisti. Tagad ir labs iemesls par godu Latvijai izmēģināt savus spēkus.”

Velobrauciena rīkotāji ir draugu grupa. Justīne atzīst, ka tā palielinājusies līdz ar dalībnieku skaitu. Brauciens sācies šonakt, pusnaktī uz 4.maiju, pie Brīvības pieminekļa Rīgā. “Mūsu Brīvības piemineklis ir viens no Rīgas Brīvības pieminekļa projekta variantiem. Kārlis Zemdega konkursā ieguva trešo vietu. Pieminekli Raunā atklāja 1933. gadā. Tā pamatni rotā Baumaņu Kārļa sacerētās himnas vārdi – “Dievs, svēti Latviju”,” atgādina Raunas kultūras darba organizatore Linda Kručāne.

Arī maršruts uzreiz bijis skaidrs, kā saka velobrauciena dalībnieks Mārtiņš Pavlovskis: “Raunēnieši jau prom no Raunas nebrauks, bet brauks uz Raunu.” Pie Brīvības pieminekļa Rīgā visi nodziedāja valsts himnu un devās ceļā uz mājām.

110 kilometri nav maz, bez nopietna treniņa neiztikt. Raunēniešus grūtības nebaida. Tiesa, lielākoties visu vienīgā pieredze ir brauciens apkārt Raunai, kāds ikdienā mēro ceļu uz darbu. Kristers Plētiens gan regulāri piedalās sacensībās, bet 110 kilometrus nav braucis, tikai uz pusi mazāku ceļu. “Lietus nebaida, jo neesam no cukura un sinoptiķi sola labu laiku. Gal­ve­nais, lai sākumā nelīst, kad minies, miegs arī nenāk,” vēl pirms velobrauciena izteicās Lauris Veidemanis, bet Justīne uzsvēra, ka braucienā cits citu atbalstīs. “Pa ceļam būs atpūtas pauzes. Degvielas uzpildes stacija “To­tāls” paši atsaucās mūs sagaidīt Siguldā un pacienāt. Apstāšanās būs arī Augšlīgatnē, bet pie Vaives dzirnavām tiks sagaidīti visi braucēji, lai kopā varētu iebraukt Raunā,” pastāsta Linda Kručāne un uzsver, ka velobraucēji zina par drošību, visi sagādājuši atstarojošās vestes, velosipēdiem ir lukturi.

“Kopības velobrauciena dalībniekus Raunā gaidām desmitos no rīta. Tad arī sāksies jau tradicionālais velobrauciens “Brauc brīvi!”, kas kļuvis iecienīts ne tikai dažādu paaudžu novada velobraucējiem, piedalīties ierodas arī pazīstami sportisti. Kamēr notiks sacensības, sporta laukumā svinēsim Baltā galdauta svētkus. Raunēnieši nesīs pašu ceptās pankūkas, tās cepsim arī turpat, visas liksim galdā un cienāsimies. Būs apskatāma izstāde “Rauna agrāk un tagad”,” atklāj Linda Kručā­ne.