Ziņas

Sabiedrība

No Rīgas uz Cēsīm dosies Veselības ekspresis

Šodien no Rīgas uz Cēsīm dosies AS “Pasažieru vilciens” un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Veselības ekspresis, kurā RSU studenti – topošie ārsti un veselības aprūpes speciālisti – iepazīstinās pasažierus ar veselīga dzīvesveida principiem, īpaši uzsverot sirds un asinsvadu saslimšanas riskus.

Vilciens nr.840 no stacijas Rīgā izies plkst.10.38. No Cēsīm tas uz Rīgu dosies plkst.13.12 (vilciena nr.851).

Vilciena pasažieriem būs iespēja izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu, izmērīt skābekļa daudzumu asinīs, noteikt stresa, miegainības un sirds veselības riska līmeni, kā arī baudīt sirds veselības tēju. Ar RSU Veselības ekspresi uz Siguldas Valsts ģimnāziju un Vangažu vidusskolu dosies arī RSU vēstneši – studenti, kas skolu jauniešus informēs par studiju iespējām RSU. Siguldas Valsts ģimnāzijā viesosies arī RSU Eiropas studiju fakultātes dekāne profesore Ilga Kreituse, kas jauniešiem stāstīs par ārpolitiku un vēsturi.

Akcija “RSU Veselības ekspresis” notiek jau kopš 2013.gada, sadarbojoties AS “Pasažieru vilciens” un RSU, ar mērķi studentu augstskolā uzkrātās zināšanas nodot tālāk sabiedrībā, popularizējot veselīgu dzīvesveidu un rūpes par savu un līdzcilvēku veselību.